Do czego służy kabel koncentryczny?

W zdecydowanej większości mieszkań znajduje się telewizor. Większość z nas uwielbia od czasu do czasu obejrzeć interesujący program lub dobrej jakości serwis mający charakter informacyjny. Aby jednak w telewizorze pojawiał się sygnał, niezbędne jest wykonanie odpowiedniego podłączenia. Stosuje się do tego celu przede wszystkim kable koncentryczne, które aktualnie znajdziemy bez żadnych problemów w sklepach , które oferują artykuły do odbioru telewizji.

Kabel koncentryczny – czym się charakteryzuje?

W sprzedaży znaleźć można dzisiaj przeróżne kable koncentryczne, cechujące się nieco odmiennymi właściwościami. Podstawowy podział wyróżnia kable koncentryczne zewnętrzne oraz wewnętrzne. Każdy komu potrzebny jest kabel koncentryczny bez wątpienia powinien zwrócić uwagę na jego istotne właściwości. Znaczenie mają dopasowanie i tłumienie, które gwarantuje odbiór sygnału telewizyjnego na wysokim poziomie. Dobrym produktem są kable wytworzone w technologii Tri–Shield. Jej wykorzystanie sprawia, iż przewód wyróżnia się klasą „A” ekranowania i ochrania sygnał przed zakłóceniami zewnętrznymi, które mogą istotnie wpływać na jakość obrazu. Kable koncentryczne najlepszych marek doskonale sprawdzają się nie tylko w rozbudowie, ale też podczas modernizacji sieci kablowych zarówno niewielkich, jak i wielkich operatorów. Znaczna część kabli koncentrycznych zgodna jest z wyśrubowanymi wytycznymi produkcyjnymi. Oznacza to, że wahania parametrów w przypadku takich kabli są bardzo małe lub nie ma ich wcale.

Kabel koncentryczny – jakiego typu elementów używa się do jego wykonania?

Kable koncentryczne to najczęściej połączenie materiałów różnego rodzaju. W zdecydowanej większości przypadku rdzeń wykonywany jest z miedzi. Jest to materiał bardzo trwały, który nie zatraca posiadanych właściwości nawet po wielu latach użytkowania. W przypadku kabli , które przeznaczone są do wykorzystywania w warunkach zewnętrznych, do wyprodukowania warstwy wierzchniej wykorzystywane są materiały niewrażliwe na wpływ negatywnych czynników atmosferycznych.

Siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]