Jak działa wzmacniacz kanałowy

Chcesz kupić wzmacniacz kanałowy? Wejdź na www.telmor.pl/Produkty/Wzmacniacze-przedwzmacniacze/Wzmacniacze-wielozakresowe/WWK-951-wielozakresowy-wzmacniacz-kanalowy.

Wzmacniacz kanałowy to urządzenie, dzięki któremu możemy oglądać kanały naziemne. Jak możemy się domyślić z nazwy zasadniczym zadaniem jakie spełnia jest potęgowanie i wyrównywanie sygnału. Przekonajmy się w jaki sposób funkcjonuje to urządzenie i na jakich pasmach pracuje.

Wzmacniacz kanałowy – potęgowanie mocy sygnału TV

W sprzedaży uzyskamy mnóstwo mechanizmów, których rolą jest zwiększenie sygnału i odbiór programów telewizji cyfrowej. Są one dedykowane zarówno do zwykłych instalacji, jak i do tych niestandardowych. Montowane są na obszarach, na których praktycznie nie ma sygnału. Wzmacniają sygnał na przykład w górach, garażach podziemnych, a także w gęsto uzbrojonych nieruchomościach. Innowacyjne wzmacniacze kanałowe wzmacniacze kanałowe umożliwiają bezprzewodową transmisję sygnałów TV. Ich obudowa powoduje, że mogą być montowane na maszcie antenowym – zdają egzamin w kryzysowych warunkach.

Wzmacniacz kanałowy – odrębne zasilanie

Najczęściej wykorzystywany wzmacniacz kanałowy wyposażony jest w 4 niezależne wejścia – np. VHF lub UHF + LTE. Urządzenia mogą być wyposażone w technologię redukującą zakłócenia wytwarzane przez sygnały internetu LTE. Zależnie od rodzaju urządzenia posiada także 3 lub 4 specjalistyczne filtry kanałowe – współpracujące z kanałami k.21-k.69. Dostępne u dystrybutorów wzmacniacze kanałowe są kompatybilne między innymi z antenami z zaimplementowanym przedwzmacniaczem. Wzmacniacze kanałowe posiadają niezależne zasilanie, a także sygnalizatory LED.

Siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]