Motoreduktory, serwonapędy, silniki DC i BLDC – poznaj ich dostawcę

Poznaj ofertę dystrybutora silników prądu stałego.

Automatyzacja procesów magazynowych i logistycznych oraz powszechne użycie robotyki w wielu dziedzinach przemysłu, zmusza do poszukiwania najlepszych rozwiązań z obszaru układów napędowych i sterowania. Polska spółka Ultra Robotics wychodzi naprzeciw temu zapotrzebowaniu oferując między innymi precyzyjne sterowniki serwomechanizmów i serwonapędy od uznanych globalnych wytwórców.

Asortyment Ultra Robotics – produkty Harmonic Drive i Positec

Działająca od ponad 15 lat na rodzimym rynku firma Ultra Robotics jest dystrybutorem silników DC, przekładni falowych i planetarnych, a także motoreduktorów (AC, DC i BLDC) wytwarzanych z najwyższej klasy surowców przez cenionych światowych producentów. W asortymencie Ultra Robotics znajdują się produkty niemieckiej firmy Harmonic Drive, dostarczającej czułe niewielkie serwonapędy wyróżniające się dużą żywotnością i niezawodnością. Wytwarzane przez Harmonic Drive przekładnie i napędy są stosowane między innymi w produkcji robotów przemysłowych, frezarek czy wyposażenia medycznego, a dzięki możliwości ich użycia w ciężkich warunkach środowiskowych, w tym w próżni, stosuje się je również w kriogenice, lotnictwie oraz kosmonautyce.

Ultra Robotics jest także dostawcą produktów izraelskiej firmy ELMO Motion Control, znaną z najmniejszych sterowników serwo na rynku (napędy Platinum Twitter), które charakteryzują się wysoką mocą obliczeniową z znacznymi zasobami pamięci, wysoką przepustowością i szeroką obsługą informacji zwrotnych, a ich wydajność oscyluje na pułapie 99% także przy niewielkich wymiarach. Natomiast jej serwonapędy z linii GOLD bardzo dobrze pracują w skrajnych warunkach środowiskowych, w tym nie tracą funkcjonalności przy wysokiej wilgotności (nawet do 90%), wystawieniu na intensywne drgania i wstrząsy mechaniczne, a także przy szoku termicznym, gdy odchylenie temperatur może wahać się od -40 do +70 stopni Celsjusza.

Polska firma Ultra Robotics dostarcza też rozwiązania od Sesame Motor Corp, Eisele Antriebstechnik GmbH, Positec oraz Bodine Electric Company.

Siedziba:
Ultra Robotics Sp. z o.o.
ul. Ksawerów 21 budynek T1
02-656 Warszawa

Tel.: +48 22 658 06 42
Mob.: +48 22 244 24 81
E-mail: [email protected]