Odbiór programów, TV bez problemów – wzmacniacz DVB-T

Zamów wzmacniacz DVB T.

Oglądanie TV stało się obecnie codzienną czynnością. Na telewizor spoglądamy przy porannej herbacie oraz przy wieczornym posiłku. Programy w TV oglądają dzieci, młodzież, osoby w średnim wieku i ci już nieco starsi. W bogatej ofercie programowej każdy ma szansę znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Niemniej jednak, nieraz sygnał jest tak słaby, że odbiór wybranego programu jest po prostu niemożliwy. Świetnym rozwiązaniem są wtedy wzmacniacze antenowe, wśród których wyliczyć można między innymi wzmacniacz DVB-T.

W jakich sytuacjach wzmacniasz DVB-T może być potrzebny?

Należy pamiętać, że siła sygnału bywa tym słabsza, im dalej antena znajduje się od odbiornika. Do tego jego jakość pogarsza się na każdym złączu, co znaczy, że dobrym wyjściem okazuje się być zmniejszenie ilości gniazd antenowych i unikanie łączenia krótkich odcinków kabli. Użycie wzmacniacza to gwarancja tego, że sygnał staje się silniejszy, a tym samym odbieramy dużo lepszy obraz. Wzmacniacze zakłada się tuż przed telewizorem bądź zaraz za anteną. Miejsce ich umieszczenia zależne jest od tego, jak zbudowana jest sieć. Warto dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdzi się nie tylko w wypadku telewizji, ale też odbiornika radiowego.

Jakie typy wzmacniaczy DVB-T są dzisiaj produkowane?

Wyróżnia się kilka rodzajów wzmacniaczy antenowych. Obecnie wykorzystywać można wzmacniacze kanałowe, pasmowe, masztowe oraz budynkowe. Wzmacniacz pasmowy jest idealny wtedy, kiedy wzmacniacz budynkowy jest zbyt słaby. Umieszcza się go wyjątkowo blisko odbiornika. Wzmacniacz kanałowy to dość specyficzny rodzaj wzmacniacza – podbija on sygnał jedynie wybranych kanałów, ale równocześnie efektywnie tłumi sygnał pozostałych. Wzmacniacz masztowy stosować można wówczas, gdy sieć antenowa jest mała. To stosowanie właśnie jego poleca się w domkach jednorodzinnych. Umieszcza się go na maszcie, a potem stroi na kilku pasmach. Natomiast wzmacniacze budynkowe można wykorzystywać zarówno w małych, jak i naprawdę rozbudowanych sieciach.

Siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]