Cechy różnych typów zapięć srebrnych kolczyków

Jeśli chcesz zamówić srebrne kolczyki, zobacz tu.

Wybierając kolczyki powinno się wziąć pod uwagę nie tylko ich formę, materiał wykonania czy design, ale również na zapięcie. Oto krótki spis najczęściej spotykanych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to tradycyjne i najczęściej wykorzystywane zapięcie w kolczykach. Jest trwałe i nie musimy do niego używać dodatkowo zatyczek, jak przykładowo w zapięciu na sztyft. Takie zapięcie daje znaczną wygodę noszenia i chętnie jest stosowane w biżuterii w stylu art deco. Wadą bigla jest jego duży rozmiar.

Kolczyki rybka

Praktyczne w noszeniu latem, gdy nie nosi się szali, czapek czy ubrań z dużym kołnierzem.

Kolczyki bigle angielskie

Podobnie rozpowszechniony jak tradycyjny bigiel, jednakże prościej go zapiąć, z powodu rozchylanej klapce z tyłu. Na co dzień używa się ich przy drogocennych modelach biżuterii.

Kolczyki klips

Bardzo dobre rozwiązanie dla pań, które nie postanowiły nie przekłuwać uszu. Obecnie stosunkowo rzadko stosowane.

Kolczyki sztyft

Bardzo popularne zapięcie. Ma najmniejszą szansę odpięcia się, a końcówki na zapięcie łatwo znajdziemy wszędzie. Właśnie kolczyki z tego rodzaju zapięciem panie nabywają najczęściej. Rewelacyjnie sprawdza się w przypadku cyrkonii oraz drobnych kulek.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Stosowane w małych, zwykle złotych kolczykach. Wygodnie się je zakłada i nie potrzebują zabezpieczającej zatyczki. Kolczyki z tego typu zapięciem używane są nierzadko w biżuterii dziecięcej.

Siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]