Duży wybór srebrnych wisiorków

Zobacz, gdzie kupić srebrne wisiorki.

Srebro to jeden z najchętniej stosowanych przez złotników materiałów. Nie ma w tym jednak nic zaskakującego – jest plastyczne, doskonale wygląda i cechuje je ciekawy połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej ochrony – surowiec ten okazuje się bardzo czuły, przez co łatwo go zarysować. Jak więc dbać o srebrne ozdoby?

Detergenty źle działają na wisiorki srebrne

Silne środki myjące dla srebra bywają zabójcze. Pod ich wpływem metal może zmieniać kolory oraz blaknąć. Nie wolno zatem stosować ich do pielęgnacji ozdób, a w czasie prac domowych bezwzględnie powinniśmy ściągnąć noszone wisiorki srebrne lub pierścionki.

Wisiorki srebrne – gdzie je trzymać?

Wisiorki srebrne powinniśmy chronić również wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania należy wykorzystywać kuferki wykładane od środka miękką tkaniną – unikniemy tak ich zarysowania. Srebro źle reaguje również na kontakt z wilgocią oraz ciepłem, które mogą sprawić, że wyblaknie lub zmieni kształt. Przed schowaniem do kuferka paru przedmiotów, powinniśmy wcześniej zabezpieczyć je delikatną ścierką albo wrzucić do plastikowego worka.

Czyszczenie wisiorków srebrnych

Do czyszczenia srebrnej biżuterii powinniśmy użyć ciepłej wody z dodatkiem soli – doskonale zmywa powstający na powierzchni tego materiału osad. Poza tym odpowiednie będą także alkohol, białko jaja i odpowiednie preparaty. Do czyszczenia srebrnych ozdób powinniśmy używać miękkich ścierek – twarde potrafią uszkodzić powierzchnię.