Tani diament – biżuteria z cyrkoniami

Dowiedz się więcej o biżuterii z cyrkoniami na www.cyrkonie.com.pl.

W jubilerstwie artyści bardzo chętnie stosują wiele kamieni szlachetnych. Stanowią one olśniewający element biżuterii, a przy okazji w zauważalny sposób zwiększają wartość opracowywanego dzieła. Skutkiem tego jest dość wąskie grono ludzi mogących pochwalić się najlepszymi skarbami wśród swoich ozdób. Na szczęście istnieją też rozwiązania dla zwykłego człowieka.

Co to w ogóle są cyrkonie? Ich zastosowanie w biżuterii

Cyrkonie to sztucznie wytwarzane kamienie jubilerskie, nie występujące w czystej postaci w naturze. Jest to prawie najlepsza alternatywa dla diamentów – z powodu praktycznie identycznego wyglądu i zbliżonych właściwości. Zazwyczaj cyrkonia jest pozbawiona koloru, ale okazy z dodatkiem innych substancji mogą posiadać wszystkie kolory, czy też nawet zmieniać się dzięki wpływowi światła. Ze względu na przytoczone właściwości estetyczne, cyrkonie stały się niezastąpione w jubilerstwie.

Medycyna i bizuteria, czyli w jakich dziedzinach wykorzystuje się cyrkonie?

Jak wspomnieliśmy cyrkonie na długi czas zadomowiły się w jubilerstwie, jako zdobienia biżuterii, posiadają one naturalnie też inne przeznaczenia. Stosuje się je między innymi w celach medycznych (jako tymczasowe uzupełnienie zębów mlecznych), do określania pH w ekstremalnych temperaturach albo też przemyśle. W przeszłości, dzięki swoim cechom wykorzystywane były nawet przez Rosjan w ich programach kosmicznych. W przypadku, gdy interesuje nas unikatowa biżuteria z cyrkoniami, możemy nabyć ją na przykład za pomocą internetu.