Wisiorki z ametystami

Sprawdź, gdzie kupić biżuterię z ametystami, wejdź na www.ametysty.com.pl.

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje np. w Japonii, Meksyku, Kenii i Rosji. Złoża tego kruszca znajdują się nawet w naszym kraju. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza śladowym ilościom żelaza i glinu. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami szlachetnymi znajdziesz na stronie www.ametysty.com.pl.

Kiedy zakładać biżuterię z ametystami?

Ametysty były umieszczane w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała np Katarzyna II Wielka. Znaleźć go było można w berłach brytyjskich władców. Dziś, znajdziesz go w pierścionkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Wyśmienicie prezentuje się w kreacjach wieczorowych. W celu rozświetlenia cery, warto założyć srebrne kolczyki na biglach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać bardziej widoczny efekt lepiej wybrać duży element, taki jak broszka.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Biżuterię z ametystu można zakładać nie tylko na wielkie uroczystości, ale również na co dzień – w biurze. Poza pięknym wyglądem, kamień uwalnia podobno od zmęczenia i dodaje cierpliwości. Czy tak jest naprawdę? Pozostaje przekonać się o tym na własnej skórze.