Wyjątkowy topaz mistyczny

Kup mistyczny topaz na www.mystictopaz.pl.

Niepowtarzalny blask oraz oryginalny, jak na topaz, odcień to najistotniejsze cechy topazu mistycznego, od dawna szczycącego się dużym zainteresowaniem miłośników biżuterii. Mimo że na początku mogłoby się wydać, że to odmienny kamień, topaz mistyczny okazuje się w rzeczywistości normalnym topazem. Jego wyjątkowe właściwości są skutkiem odpowiedniej techniki produkcji – prawdziwy topaz jest podczas niej wystawiany na działanie dużej temperatury oraz pokrywany cienką warstwą metalu ozdobnego. Właśnie z tego powodu topaz mistyczny prezentuje się tak zachwycająco.

Kolory topazu mistycznego

Barwy, które przybiera topaz mistyczny zależą zwłaszcza od metalu, z jakim jest połączony. Najczęściej widywany jest karmazynowy topaz mistyczny, robiony w połączeniu z tytanem. Chrom sprawia natomiast, że kamień przybiera purpurowy kolor, błękitny z kolei jest skutkiem podgrzania kamienia bez żadnych dodatków. Najlepsze efekty daje stosowanie czystego topazu – zwłaszcza wydobywanego w Afryce, Ameryce Południowej oraz na Dalekim Wschodzie.

Przykłady użycia topazu mistycznego

Jak już napisaliśmy, niepowtarzalne cechy topazu mistycznego są bardzo cenione przez jubilerów. Często stosują go więc do produkcji wisiorków, pierścionków czy pozostałych ozdób. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona nie tylko do wieczorowych kreacji – świetnie prezentuje się także w pracy. Ważna jest również mnogość kolorów, sprawiająca, że prościej można wybrać biżuterię do konkretnego stroju.