Zalety biżuterii z turkusem

Chcesz kupić biżuterię z turkusem? Zobacz tu.

Turkus jest jednym z najrzadszych minerałów wydobywanych na Ziemi. Nic więc zaskakującego, że często wykorzystują go jubilerzy, zaś biżuteria z turkusem jest dla części klientów synonimem ekskluzywności. Wykonywane bywają z niego pierścionki, naszyjniki oraz klipsy, które świetnie łączą się z wieczorowymi kreacjami. Na barwę tego kamienia w największej mierze rzutuje miejsce jego pochodzenia – na przykład kamienie importowane z Iranu są błękitne, zaś z Tybetu – zielone. Biżuteria z turkusem bywa tak popularna, że opracowano nawet jego imitacje – chodzi o chalcedon.

Biżuteria z turkusem – nie tylko wygląd

Dobrze zaznaczyć, że turkus jest ceniony nie tylko ze względu na wyjątkowe walory estetyczne. Według niektórych okazuje się wszak amuletem, który chroni noszącego przed pechem. Niewątpliwie w dużej mierze stąd bierze się popularność biżuterii z turkusem – szczególnie, jeśli mówimy o naszyjnikach. Biżuteria z turkusem bywa noszona nie tylko przez osoby zwracające uwagę na tego rodzaju kwestie – zwyczajnie świetnie wygląda.

Biżuteria z turkusem wytrzyma dziesięciolecia

Biżuteria z turkusem jest stosunkowo delikatna, więc warto o nią właściwie się zatroszczyć. W szczególności należy zdejmować ją za każdym razem, gdy wykonujemy prace – nietrudno wtedy o zarysowania. Należy też zdejmować ją przed prysznicem, gdyż żele i mydła potrafią niekorzystnie wpłynąć na powłokę turkusu. Gdy nie zakładamy biżuterii z turkusem, warto trzymać ją w puzderku wyłożonym delikatną szmatką – ustrzeżemy się w ten sposób zarysowań.

Siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]