Ciekawe zajęcia dla maluchów – kurs gotowania dla dzieci

Szukasz więcej informacji o warsztatach kulinarnych dla dzieci? Doskonale trafiłeś! Kliknij tu.

Dzieci kochają brać udział w gotowaniu – przystrajać ciastka czy wybierać i przynosić składniki. Pragniesz wykorzystać fascynację swojej pociechy? Zapisz je na kursy gotowania dla dzieci. Z tego wpisu dowiesz się, czego dotyczą takie zajęcia.

Zalety kursu gotowania dla dzieci

Warsztaty kulinarne dla dzieci są skierowane do pociech w wieku od 6-10 lat. Podczas warsztatów dzieci kształtują swoją kreatywność oraz uczą się niezależności i co najważniejsze – zdobywają przydatne umiejętności. A przy tym wspaniale się bawią. Dobieranie i mieszanie ingredientów, łączenie niecodziennych smaków i ćwiczenie nieskomplikowanych przepisów – to wszystko sprawia, że maluchy chętnie eksperymentują i i działają bardziej świadomie w kuchni. Dzieci poznają też zasady, jakie należy stosować w kuchni, co niewątpliwie wpływa na ich bezpieczeństwo podczas kucharzenia. W warsztatach asystują także rodzice, w związku z tym jest to znakomita sposobność do spędzenia czasu wspólnie z dzieckiem. Rodzice mogą przypatrywać się kulinarnym osiągnięciom swoich dzieci, a później degustować to, co udało się stworzyć.

Warsztaty kulinarne dla dzieci z profesjonalnym szefem kuchni

Zajęcia prowadzone są przez 3 godziny i odbywają się w Krakowie. Podczas kursu maluchy przygotowują danie główne oraz deser. Młodzi uczniowie sztuki gotowania mogą wybrać przysmaki kuchni włoskiej – przyrządzić smaczny makaron na słodko bądź słono, czy też spróbować swoich sił w pieczeniu udekorowanej świeżymi składnikami, pachnącej tradycyjnej pizzy. W czasie kursu grupa przygotowuje też wyborną deser – mus z lodami truskawkowymi oraz mascarpone. Lekcja poprzez uczestnictwo w zabawie to doskonała metoda na wykorzystanie wolnego czasu, a samodzielne sporządzanie ulubionych potraw daje dzieciakom wiele szczęścia. Nawet bardzo nieposłuszny maluch będzie z zaangażowaniem przykładać się do przyrządzania doskonałej pizzy lub przystrajania deseru. Warsztaty kulinarne dla dzieci prowadzi wykwalifikowany szef kuchni, który posiada wieloletnie doświadczenie oraz doskonałe podejście do dzieci.

Siedziba:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]