Aparaty do ultradźwięków – typu i zastosowanie

Zobacz, gdzie zamówić aparat ultradźwiękowy.

W dzisiejszych czasach fizjoterapeuci coraz częściej wykorzystują ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech MHz. Rzecz jasna, nie dzieje się tak bez powodu, gdyż odpowiednio aplikowane ultradźwięki mają pozytywne działanie na ludzkie zdrowie. Stosuje się je do masażu mięśni, a wyzwalana za ich pomocą wysoka temperatura działa kojąco na tkankę nerwową. Dzięki temu masaż ultradźwiękami może być stosowany do uśmierzania bólu, poprawy przepływu limfy oraz zmniejszania napięcia mięśniowego. Wszystko to możliwe jest jednak tylko z wykorzystaniem właściwego aparatu do ultradźwięków.

Aparat do terapii ultradźwiękowej – charakterystyka

Jak już nadmieniliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od prawie 100 lat, opiera się na 2 typach efektów: atermicznych i termicznych. Te pierwsze mają korzystne oddziaływanie na transfer płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy. Z kolei efekty termiczne polegają w głównej mierze na rozgrzaniu tkanek bogatych w kolagen – blizn, stawów, wiązadeł oraz ścięgien i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do dużego wysiłku lub przy leczeniu przeróżnego rodzaju stanów zapalnych.

Aparaty do ultradźwięków – przenośne lub stacjonarne?

Funkcjonują 2 warianty aparatów do ultradźwięków – stacjonarne i przenośne. Przenośny aparat ultradźwiękowy będzie idealnym wyborem dla fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów bądź przyjmujących ich w wielu placówkach. Jeśli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie podejmuje znaczną ilość pacjentów – głównie w ramach umowy z NFZ – wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie lepszym zakupem.

Siedziba:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]