Działanie aparatów do magnetoterapii

Co trzeba wiedzieć o magnetoterapie aparat?

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii skupiającym się na działaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej, nieprzekraczającej 100 megaherców, częstotliwości, a także indukcji w granicach 0,1-10 mT. Metodzie tej przypisuje się wielorakie oddziaływanie, jednak wielu jej cech nie potwierdzono dotąd w badaniach klinicznych. Absolutną pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli idzie o przyspieszenie odnowy tkanek i działanie przeciwbólowe podczas zabiegów ortopedycznych, jak np. artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Poza tym magnetoterapia zmniejsza również obrzęki, pomaga w stanach zapalnych, poprawia krążenie i redukuje ilość wolnych rodników.

Działanie urządzeń do magnetoterapii

Urządzenia do magnetoterapii emitują pole magnetyczne o określonej częstotliwości i indukcji, które następnie jest transmitowane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Nowoczesne aparaty do magnetoterapii pozwalają na użycie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala wykonać więcej zabiegów i w dużym stopniu usprawnia działanie gabinetów medycznych.

Urządzenia do magnetoterapii – zastosowanie

Aparaty do magnetoterapii to istotny element ekwipunku gabinetów fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Ze względu na znaczne rozmiary i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, w swojej standardowej wersji jest to urządzenie stacjonarne, rzadko używane przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Należy jednak zaznaczyć, iż w sprzedaży znajdziemy również modele mobilne, znakomicie sprawdzające się w pracy z pacjentami w ich domach. Urządzenia te mają aplikatory w formie pasów lub dysków.

Siedziba:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]