Jak dbać o zdrowie?

Ogólnie rzecz biorąc, podstawą zdrowego stylu życia jest zdrowe odżywianie i regularna aktywność fizyczna. Ponadto należy unikać objawów, które uszkadzają organizm, takich jak palenie, picie alkoholu i zażywanie narkotyków. Istnieje wiele korzyści płynących ze zdrowego stylu życia, takich jak:

  • Zwiększ długość życia i stan zdrowia.
  • Zmniejsz ryzyko zachorowania na różne choroby wynikające z nieprowadzenia zdrowego stylu życia, takie jak cukrzyca, zawał serca, udar, nadciśnienie i rak.
  • Sprawia, że ​​wyglądasz i czujesz się lepiej.
  • Pozwala mieć większą wytrzymałość i zdolność do cieszenia się życiem.
  • Spraw, abyś był bardziej produktywny w domu lub w pracy.
  • Ogólnie rzecz biorąc, Twój wygląd będzie bardziej atrakcyjny i poczujesz się bardziej komfortowo.

Nie przyjmuj toksyn do organizmu

Należy unikać praktyki przyjmowania substancji toksycznych, takich jak papierosy, alkohol i narkotyki. Chociaż substancje te przynoszą przyjemność i satysfakcję, ich działanie może być szkodliwe dla zdrowia w dłuższej perspektywie. Alkohol, na przykład, może mieć toksyczny wpływ na narządy organizmu, jeśli jest przyjmowany w dużych ilościach. Według Ministerstwa Zdrowia toksyczne działanie alkoholu na mózg może powodować zaburzenia psychiczne, takie jak depresja i psychoza.

Ponadto w zakresie przekąsek wyboru pełnowartościowych pokarmów takich jak świeże mleko, soki owocowe, surowe warzywa można uczyć od najmłodszych lat. Jest to ważne, ponieważ wzorce żywieniowe praktykowane w okresie dojrzewania często stają się nawykami i są kontynuowane w wieku dorosłym. Dla muzułmanów miesiąc Ramadan jest jedną z okazji do wykorzystania jako zachęta do edukacji i nawyków żywieniowych, które nauczą się zawsze dbać o pożądanie, a także jako powód do rzucenia palenia.

Śpij dobrze, „jak dziecko”

Wysokiej jakości sen może poprawić twoje zdrowie. Odpowiedni sen daje również naszemu organizmowi czas i energię na regenerację po stresie z poprzedniego dnia i pomaga nam zachować czujność i koncentrację przez cały dzień. Jeśli masz trudności ze snem, na przykład często się budzisz podczas snu lub czujesz się niekomfortowo, przećwicz następujące wskazówki: Zachowaj harmonogram snu. Zwróć uwagę na to, co jesz i pijesz, na przykład jedzenie przed snem i spożycie kofeiny. Stwórz rytuał na dobranoc. Ogranicz sen wieczorem. Uprawiaj aktywność fizyczną w swojej codziennej rutynie.

Podnoś rzeczy i często się przemieszczaj

Ćwiczenia mogą poprawić poziom hormonów, sprawić, że poczujesz się zdrowiej i zmniejszysz ryzyko chorób. W międzyczasie regularna aktywność fizyczna może sprawić, że będziesz się dobrze wysypiać i szybciej zasypiać. Nie ćwicz jednak przed snem. Unikaj ekstremalnego stresu. Stres może zakłócać twoje zdrowie, a także powodować przyrost masy ciała i różne rodzaje chorób. Ministerstwo Zdrowia przedstawia praktyki redukcji stresu za pomocą metod znanych jako „10 B”, które obejmują wyciszenie, głęboki oddech, wyciszenie, uwielbienie, rozmowę z kimś, masaż, relaks i słuchanie muzyki, zabawę, ćwiczenia i myśl pozytywnie.

Unikaj jedzenia przetworzonej żywności

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) niezdrowa dieta jest jedną z przyczyn chorób niezakaźnych, takich jak choroby serca, nowotwory, choroby układu oddechowego i cukrzyca. Przetworzona żywność, taka jak kiełbasa, mięso do burgerów i makaron instant, należy do produktów, których należy unikać. Możesz wybrać świeżą żywność, taką jak owoce, warzywa lub zboża.

Praktykuj tę wskazówkę przez resztę życia, nawet jeśli przyzwyczajenie się do niej zajmie trochę czasu.

Aby być zdrowym, każdego dnia potrzebujemy ponad 40 rodzajów składników odżywczych. Nie ma jednego rodzaju żywności, który zaspokoi ich wszystkich. Zadbaj również o swoją dietę, ale ważniejsze jest to, kiedy jemy lub zbilansowana dieta, która powinna być traktowana najbardziej priorytetowo. Jeśli na obiad zjesz wysokotłuszczowe jedzenie, na obiad zjesz niskotłuszczowe jedzenie.

Źródło tekstu: https://www.naszacukrzyca.pl/