Klinika okulistyczna – uzyskaj pomoc optometrysty

Więcej w temacie kliniki okulistycznej Kraków na https://bit.ly/3cOJAEI.

Zdrowe oczy to gwarancja pełnego komfortu życia. W klinice okulistycznej można wyeliminować uciążliwe i nierzadko niebezpieczne dla zdrowia dolegliwości. Kto może zgłosić się na leczenie do kliniki okulistycznej?

Korekcja wzroku – procedura bezpieczna i nieinwazyjna

Do niedawna korygowanie wad wzroku sprowadzało się do zakładania okularów bądź soczewek kontaktowych. Od kilkunastu lat dostępne są jednakże nowoczesne metody korekcji umożliwiające leczenie krótkowzroczności, astygmatyzmu, dalekowzroczności, a także szeregu rzadszych chorób. Szczególnie popularna jest laserowa operacja wzroku wyróżniająca się ogromną efektywnością. Taka korekcja wzroku jest zabiegiem nieinwazyjnym i bezpiecznym, a pacjent błyskawicznie wraca do normalnych zajęć. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w centrum oka, w której pracuje wykwalifikowana kadra lekarzy, specjalizujących się w nowoczesnych metodach leczenia. Wprawny optometrysta postawi diagnozę, wybierze odpowiednią procedurę leczenia, a następnie wyeliminuje wadę wzroku. Lekarze przyjmujący w klinice okulistycznej korzystają z najnowocześniejszych aparatów diagnostycznych, dzięki czemu są w stanie rozpoznać nawet najrzadsze choroby oczu.

Czym oprócz tego zajmuje się centrum oka?

Kliniki okulistyczne zajmują się także terapią innych schorzeń, np. keratoconus, czyli stożek rogówki. Najnowsze metody jego korekcji polegają między innymi na kształtowaniu rogówki za pomocą procedury Topoguided bądź wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Poza tym specjaliści dokonują pomiaru ciśnienia oka, będący badaniem koniecznym w wykrywaniu stanów zapalnych, glaukomy i innych groźnych chorób. W klinice okulistycznej wykonuje się także mapy rogówki – jest to niezbędne przed zabiegami laserowymi, przykładowo operacją katarakty. Korygowanie wad wzroku to oczywiście nie wszystko – lekarze okuliści zajmują się także innymi przypadłościami, np. pozbyciem się kaszaków lub ciała obcego z oka.

Siedziba:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]