Masz problemy z widzeniem? Rozważ korektę laserową wzroku

Skieruj się na https://voigtklinikaoka.pl/laserowa-korekcja-wzroku/, aby otrzymać informacje dotyczące korekty laserowej wzroku Kraków.

Praca w przeróżnych zawodach, komfort na co dzień czy możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych – to tylko niektóre z powodów, które przekonują pacjentów do przeprowadzenia laserowej korekcji wzroku. Popularność tego zabiegu ostatnio ciągle wzrasta, na co wpływ ma na pewno niesłychanie nikłe ryzyko możliwych powikłań oraz doskonalsza technologia (i będąca jej rezultatem obniżka cen leczenia). Za decyzją o wykonaniu zabiegu korekty laserowej wzroku przemawiają też względy zdrowotne. Wiele badań wykazuje bowiem, że nie leczone wady wzroku mogą prowadzić do sporo poważniejszych komplikacji, bo są czwartą (tuż po jaskrze, zwyrodnieniu plamki i zaćmie) przyczynę ślepoty. Według statystyk z miopią walczy co trzeci mieszkaniec Europy.

Korekcja laserowa wzroku – czy warto?

Laserowa korekta wzroku korzysta z możliwości formowania rogówki przy pomocy skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, poprzez spłaszczenie rogówki w jej środku osiąga się znakomite efekty. Redukując jej obwód i unosząc środek, można z kolei usunąć hyperopię. W dzisiejszych czasach najpopularniejszym rodzajem lasera stosowanego podczas zabiegów okulistycznych jest laser femtosekundowy, wysyłający krótkie impulsy światła podczerwonego. Umożliwia to dokonanie dokładnego modelowania, a przy tym minimalizuje niebezpieczeństwo uszkodzenia innych części rogówki. Za poleceniem tej metody leczenia wad widzenia przemawia sporo argumentów. Najważniejsze to z pewnością mała inwazyjność, efektywność, precyzja, jak również małe ryzyko komplikacji. Warto wspomnieć też o tym, iż zabieg nie musi być prowadzony w znieczuleniu ogólnym.

Korekcja laserowa wzroku – są również przeciwwskazania

Zanim postanowimy o poddaniu się leczeniu laserem, warto wiedzieć o tym, iż w poniektórych sytuacjach lekarz odmówi jego wykonania. Wśród najistotniejszych przeciwwskazań wyliczyć należy zwłaszcza infekcje wirusowe, posiadanie rozrusznika serca, choroby autoimmunologiczne, karmienie piersią i ciążę, nieukończony 21 roku życia czy schorzenia oczu jak np. zaćma.

Siedziba:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]