Akcesoria szalunkowe – jak się je wykorzystuje?

Więcej szczegółów o akcesoriach szalunkowych.

Akcesoria szalunkowe to podzespoły służące do wspierania deskowań i znajdują zastosowanie na wszystkich budowach. Jakie produkty używa się w trakcie szalowania? Kiedy warto zaopatrzyć się w nie przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i zastosowanie

Żeby szalunki używane do wykopów, stropowe czy ścienne były zamocowane w prawidłowy sposób, konieczne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy oferują obecnie sporo elementów służących do wzmacniania konstrukcji, m.in. ściągi szalunkowe, sworznie napinające, napinacze rygla, klucze do rusztowań i żabek napinających, zaciski sprężynowe, nakrętki, rurki dystansowe, korki i stożki oraz listwy fazujące czy pozycjonujące. Ściąg szalunkowy, zwany też ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pozwala utrzymać właściwy odstęp pomiędzy płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dodawane są nakrętki motylkowe, przegubowe lub talerzowe. Z kolei żabki napinające stosowane są jako uchwyty pozwalające związać szalunek przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią też dystanse, dzięki którym możliwe jest utrzymanie odpowiedniej odległości między prętami a szalunkiem. Kupując akcesoria nie można pominąć także ocynkowanych nakrętek, które pasują do ściągów.

Czemu warto zamówić akcesoria szalunkowe online?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w dobrze zaopatrzonych sklepach online. Witryny internetowe mają w swojej ofercie najwyższej jakości elementy od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Tekko, Rasto czy Peri i można je nabyć w rozsądnych cenach.

Siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]