Do czego używany jest nypel nierdzewny?

Dowiedz się więcej o nyplu nierdzewnym.

Nypel nierdzewny wykorzystuje się w różnego rodzaju instalacjach wodnych. Jak duże jest jego znaczenie i gdzie można go kupić? Przekonajmy się.

Nypel nierdzewny – podczas prac hydraulicznych

W sklepach znajdziemy wiele części używanych w czasie wymiany instalacji wodociągowej. Muszą one charakteryzować się przede wszystkim dużą wytrzymałością na oddziaływanie wilgoci. Tę rolę spełnia nypel nierdzewny, czyli specjalny element łączny. Jego charakterystyczna budowa pozwala błyskawicznie odróżnić go od innych elementów używanych w trakcie robót hydraulicznych. Wygląda jak złączka z nacięciem po obu stronach. W środkowej części posiada sześciokątny odcinek, co przyspiesza jego montaż. Najbardziej rozpowszechnione są części kwasoodporne. Na rynku znajdziemy także inny rodzaj – nyple jednostronne, np. o złączach rodzaju 1/2, 2 1/2 lub 2 CAL.

Nypel nierdzewny – czym powinien się cechować

Nyple muszą cechować się nie tylko wytrzymałością na działanie wilgoci, ale również środowisko kwasowe. Te warunki świetnie wypełnia stal nierdzewna 316L, która jest bardzo często stosowana do wytwarzania komponentów wykorzystywanych w różnego rodzaju instalacjach wodnych. Tylko taki stop gwarantuje, że konstrukcja będzie wyjątkowo mocna i sprawdzi się w trudnych warunkach. Solidność instalacji hydraulicznej to najbardziej istotne kryterium, o którym należy pamiętać. Części tego typu można dostać w sklepach stacjonarnych, ale to sklepy online zapewniają większy asortyment. Można tam nabyć rozmaite typy i rozmiary części kwasoodpornych, a przede wszystkim szybko zweryfikować ich dostępność. Zamówione produkty możemy otrzymać bez opuszczania domu, co jest bardzo komfortowe. Nie dziwi więc, że coraz więcej osób jest zainteresowanych ofertą hurtowni online.

Siedziba:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]