Jakie elementy wchodzą w skład orynnowania dachu?

Chcesz kupić rynny metalowe? Koniecznie odwiedź ten adres.

Systemy dachowe tworzy wiele elementów. Wśród tych, które mają najważniejsze znaczenie z punktu widzenia ich trwałości oraz wygody użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono umożliwia sprawne odprowadzenie deszczówki i tym samym uniknięcie wielu komplikacji związanych z jej zaleganiem. Nie powinniśmy więc bagatelizować doboru odpowiednich elementów wchodzących w jego skład. To jednak zadanie niełatwe i wymagające specjalistycznej wiedzy oraz kwalifikacji – tak samo jak zakładanie rynien. Co zatem powinniśmy o nich wiedzieć? Jakie konkretnie funkcje pełnią te systemy? Z jakich części są tworzone? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Systemy rynnowe – jakie części je tworzą?

Systemy tworzące orynnowanie dachu składają się z 3 części, które z kolei zbudowane są z szeregu pomniejszych modułów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z rozmaitego przekroju rynien otwartych (tak zwanych korytek), do których spływa deszczówka opadająca z dachu, składają się na nie także rynny pionowe oraz moduły znajdujące się na poziomie gruntu bądź pod ziemią, których zadaniem jest odprowadzenie wody do kanalizacji. Samo orynnowanie dachu tworzą proste rynny łączone za pomocą łączników, a na granicy budynku – narożników. Są one montowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Łączenie orynnowania dachu z rynną pionową to sztucer wraz z sitkiem, które jest odpowiedzialne za zatrzymanie rozmaitych zanieczyszczeń mogących trafić się do rynny pionowej, a potem do ścieków.

Rynny plastikowe, PCV albo metalowe – które zamontować?

W asortymencie sklepów budowlanych znajdziemy systemy rynnowe wyprodukowane z kilku materiałów – m. in z metalu tworzyw sztucznych. Które z nich będą najtrafniejszym wyborem? To zależy od specyfiki obiektu budowlanego oraz tego, jak bardzo jest on wystawiony na działanie opadów. Decyzję o wyborze konkretnego rozwiązania trzeba zatem przedyskutować ze specjalistą.

Siedziba:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08