Kontenery a rodzaj składowanych odpadów

Kontenery na odpady zamówisz na http://tinyurl.com/yy8f3rk7.

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze typy kontenerów stalowych na odpady. Te najprostsze używane są jako kontener na złom lub gruz, jak również przy magazynowaniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Jest jednakże wiele rodzajów odpadówwymagających użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one odmienną budową i dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Które surowce można magazynować w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy dostępne są w ofercie producentów i czym cechują się konkretne modele?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich główne zastosowanie

Kontenery muszą być dostosowane do specyfiki gromadzonych i przewożonych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zaprojektowano pod kątem takich odpadów jak złom, gruz, stare płytki ceramiczne lub parkietowe, a także rozebrane elementy drzwi i okien – przeważnie służy do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych lub wytwarzających granulaty świetnie sprawdzają się zaś kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym zapobiegającym rozsypywaniu się zawartości. Do gromadzenia odpadów w formie półpłynnej lub ciekłej idealnie nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na śmieci sporych gabarytów

Do przewożenia ładunków o większych rozmiarach, które nie są odpadami albo potrzebują selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest pokryta plandeką, po rozsunięciu której (bardzo podobnie jak przy firance) możliwy jest szybki rozładunek kontenera. Tego typu kontenery wytwarzane są najczęściej dla magazynów i firm transportowych.

Siedziba:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]