Popularne pokrycia dachowe – blacha na dach

Potrzebujesz nowoczesnych blachodachówek? Skieruj się na tę stronę.

Blachy dachowe to w dzisiejszych czasach jeden z najpopularniejszych typów pokryć dachowych. Bez wątpienia ogromne zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród budowlańców nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele zalet, czyniących z nich wspaniały wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza zabytkowych. Blacha dachowa to też bardzo uniwersalna technologia, znajdująca zastosowanie w wielu gałęziach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w domach mieszkalnych (jedno- i wielorodzinnych), jak również gospodarczych i komercyjnych. Warto zatem poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, by ułożone z jej użyciem pokrycie było ładne i, co najistotniejsze, naprawdę silne.

Blachy na dach – charakterystyka i atuty

Blacha dachowa wyrabiana jest z odpowiednio dobranych arkuszy stali, która potem zostaje poddana specjalnej obróbce, gwarantującej jej wysoką wytrzymałość. Istotne okazuje się dwustronne ocynkowanie oraz pokrycie blachy warstwą lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest stosunkowo lekka – na co wpływ ma gęstość wykorzystanego materiału oraz jego nieznaczna ilość – oraz cechuje się licznymi atutami. Wśród nich najważniejsza okazuje się z pewnością wysoka odporność na wilgoć i związana z nią mała podatność na korozję. Nowoczesne blachodachówki odróżnia także duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne m.in. zarysowania, jak również wgniecenia będące następstwem opadów gradu czy przedmiotów spadających na dach. Adekwatnie dobrane warstwy lakieru są również odporne na działanie promieni słonecznych, co sprawia, że utrzymują one dobry wygląd nawet po wielu latach od montażu. Żeby jednakże cieszyć się tymi atutami, blachę dachową trzeba kupować w przetestowanych sklepach – najlepiej bezpośrednio od producenta.

Blachy na dach – gdzie najlepiej się sprawdzą?

Blacha dachowa, z powodu niskiej wagi, znajduje szerokie zastosowanie przy remontach zabytkowych budynków o niskiej lub nadwątlonej wytrzymałości struktury. Równie dobrze sprawdza się także w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do montażu i stosunkowo tania – oraz przy stawianiu i remontach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin także w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do użytkowania na dachach o sporym nachyleniu.

Siedziba:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08