Przydomowe baseny kąpielowe – relaks, sport i dekoracja

Zobacz, gdzie zamówić baseny kąpielowe, wejdź na www.baseny.kapielowe.pl.

Basen kąpielowy praktycznie wszystkim kojarzy się z prestiżem, lecz jest to też ogromna przyjemność, sposób na uprawianie sportu bądź relaks. Na posiadanie basenu zatem niewątpliwie warto się zdecydować, pamiętajmy jednak, aby stawiać jedynie na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane oraz serwisowane przez profesjonalistów to gwarancja ich funkcjonalności i trwałości.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne w sprzedaży?

Baseny można podzielić na baseny do użytku profesjonalnego, przykładowo dla salonów spa czy obiektów sportowych, a także baseny do użytku prywatnego – ogrodowe, wewnętrzne bądź przydomowe. Rozróżnienie na baseny zewnętrzne i wewnętrzne to drugie kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych potrzebne jest wybudowanie hali basenowej, która musi spełniać pewne warunki, na przykład dotyczące wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową bądź wilgotności powietrza. Zatrudnienie profesjonalnej ekipy jest więc konieczne do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest ogromna liczba rodzajów basenów. Dostępne są przeróżne kształty: okrągłe czy ósemkowe, płytkie brodziki, baseny prostokątne czy długie baseny typu fast lane, doskonałe dla entuzjastów pływania oraz zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są też baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład modele, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię bądź też o obniżonym poziomie wody, co wygląda bardzo efektownie.

Dodatki do basenów kąpielowych

Chcąc zminimalizować koszty, przy projektowaniu i budowie basenu można postawić na najprostsze rozwiązania, jednak nie w każdym przypadku dodatkowe akcesoria generują wielkie wydatki. Wspaniałe wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co upiększa też halę basenową lub ogród. Znakomitym pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które wydłuża sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a także daje dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny czy zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć głównie do wypoczynku, warto zamontować specjalne schody. Podobnych elementów jest jednak dużo więcej – niektóre podwyższają walory użytkowe basenu, inne natomiast nadają mu bardziej ekskluzywny charakter.

Siedziba:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]