Wytrzymałe pokrycia dachowe – blacha trapezowa

Zobacz, gdzie zamówić trapez na dach.

Blachy trapezowe tworzą wytrzymałe pokrycie, są ekonomiczne i mogą być stosowane zarówno w przypadku domów jednorodzinnych, jak i składów czy hal produkcyjnych. Dlaczego blacha trapezowa coraz bardziej popularna?

Trapez na dach – ekonomiczna a przy tym wytrzymała blacha

Nazwa blachy trapezowej czerpie od jej kształtu – arkusze mają przetłoczenia w formie trapezu. Proces jej montażu jest bardzo prosty – poradzi sobie z tym każda brygada budowlana. Budulec ten jest ceniony także z uwagi na zalety ekonomiczne – zarówno sama blacha trapez, jak i robocizna nie niosą za sobą dużych kosztów. Z uwagi na niską cenę materiału i łatwy montaż, blacha trapezowa jest coraz częściej wykorzystywana do wykonywania pokryć dachowych i może być znakomitą alternatywą dla kosztowniejszej blachy na rąbek. Rozwiązanie to charakteryzuje się doskonałą żywotnością – dach pokryty blachą trapezową utrzyma się w dobrej formie przez kilkadziesiąt lat. Do tego jest bardzo lekki, dysponuje wysoką wytrzymałością na czynniki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne.

Gdzie można wykorzystać blachy trapezowe?

Blacha trapezowa świetnie sprawdzi się w roli pokrycia dachu domu jednorodzinnego o nieskomplikowanej bryle, przykładowo w stylu minimalistycznym. Najlepiej wygląda na budynkach z dachem o dużej powierzchni, pasuje zarówno do domów murowanych, jak i drewnianych. Może być także wykorzystywana wszędzie tam, gdzie z przeróżnych względów nie można stosować tradycyjnych, ceramicznych dachówek. Blacha trapezowa będzie również znakomicie prezentować się jako wykończenie hal magazynowych, garaży bądź budynków gospodarczych. Blachę trapezową dachową wypada kupować bezpośrednio w sklepach producenta. Dzięki temu mamy gwarancję, iż materiał jest najwyższej klasy i spełni nasze oczekiwania. Producenci oferują bogatą gamę kolorów blach trapezowych, a także akcesoria dodatkowe, m.in. rynny dachowe.

Siedziba:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08