Antena DVB T – co brać pod uwagę podczas kupna

W zdecydowanej większości domostw znaleźć można odbiornik TV. Znaczna część z nas nie umie wyobrazić sobie codzienności bez telewizji. Aby jednak odbiornik nie okazał się niepotrzebnym gadżetem, należy zainwestować również we właściwą antenę. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, nazywana również anteną DVB-T, która doskonale sprawdza się w rozmaitych okolicznościach.

Antena naziemna – co oferują producenci?

Wybór anten naziemnych jest dzisiaj naprawdę duży. W sprzedaży dostępne są siatkowe i pokojowe anteny DVB-T, anteny DIGIT i ASR – DVB-T, a także anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny telewizyjnej możliwa jest zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. Dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych tak w sieciach kablowych, których charakter jest zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych , które mają charakter indywidualny. Znajdujące się teraz w sklepach anteny DVB-T wyróżniają się głównie prostotą instalacji. Bez żadnych problemów poradzi sobie z nim każdy, kto przynajmniej parę razy miał w dłoni przyrządy potrzebne przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które dzisiaj proponują nam producenci, odznaczają się również świetną odpornością na działanie niekorzystnych uwarunkowań atmosferycznych. W związku z tym pozwalają na odbiór sygnałów telewizyjnych najwyższej jakości przez niezwykle długi okres czasu.

Antena naziemna – co należy uwzględnić przy jej zakupie?

Szeroki wybór anten naziemnych sprawił, że powinno bardzo przemyśleć wybór anteny, którą chcemy zakupić. Warto pamiętać, że uwagę należy zwrócić na mnóstwo czynników, rzutujących na jakość odbieranego sygnału. Istotna jest przede wszystkim odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje na temat umiejscowienia nadajników bez żadnego problemu wyszukamy w Internecie. Znaczenie ma też moc pracy nadajnika oraz jego kierunkowość. Pod uwagę brać należy w każdym przypadku ukształtowanie obszaru, który dzieli nadajnik od miejsca ulokowania antena naziemna. Wielkie znaczenie ma także to, czy zamieszkujemy w mieście czy teżna terenie otwartym.

Siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]