Co wybrać do jazdy konnej – kask czy toczek jeździecki?

Znajdź kask do jazdy konnej na horse-trade.pl.

Jeździectwo jest jedną z tych dyscyplin sportowych, w których ryzyko upadków jest szczególnie duże. A te, z uwagi sporą wysokość i prędkość, mogą być naprawdę groźne. Na urazy podatna jest w szczególności głowa dżokeja, która obligatoryjnie musi być właściwie chroniona. W sklepach z artykułami dla entuzjastów jazdy konnej można kupić dwa rodzaje zabezpieczenia dla głowy – kaski oraz toczki do jazdy konnej. Ale które z nich gwarantują lepszą ochronę? O czym pamiętać podczas zakupów któregoś z tych produktów?

Kaski czy toczki jeździeckie? Co lepsze?

Pierwszym jeździeckim okryciem głowy była prosta, myśliwska czapka. Jej fason był inspiracją do powstania toczków. Współczesny toczek do jazdy konnej jest zwykle wykonany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią między kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie gwarantuje jednakże tak dobrej protekcji jak kask, przez co zalecany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niedużej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, który jest używany przez wyczynowych sportowców i posiada atesty odpowiednich organizacji – w Polsce jest to PZJ.

Kupujemy toczek lub kask do jazdy konnej

Najważniejsza kwestia przy wyborze kasków jeździeckich to bezpieczeństwo. Kask winien posiadać stosowne atesty oraz umożliwiać regulację swojego rozmiaru lub być perfekcyjnie dopasowany do kształtu głowy jeźdźca. Do kasku wskazane jest dokupić akcesoria – przede wszystkim pokrowiec, który ułatwi jego transport i ustrzeże od zabrudzeń. Kupując kask jeździecki nie należy też iść na kompromis. Dlatego, jeśli w naszej miejscowości nie dostaniemy pasującego nam modelu, można złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]