Czy lampa solna ma pozytywny wpływ na zdrowie?

Potrzebujesz lamp solnych? Skieruj się na tę stronę.

Nieduże ozdoby z kamienia i minerałów od lat zajmują miejsce w naszych domach. Sprowadzamy je z różnych wypraw po świecie, a czasem kupujemy tak po prostu, bo harmonizują ze stylem, w jakim urządzone jest mieszkanie. Sporadycznie jakkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – częściej służą jako zwykłe dekoracje. Minerałem, z którego można jednak zrobić przedmioty wykorzystywane na co dzień, jest sól kamienna. Sporządza się z niej z reguły lampy, ale również inne przybory.

Lampa solna – każda z nich jest unikatowa

Lampy solne ładnie wyglądają i bez większego trudu dobierzemy je do aranżacji wnętrza, gdyż są dostępne w trzech kolorach (białym, szarym, różowym) i w wielu ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, gdyż nie ma kamieni o jednakowej siatce krystalizacji oraz kształtach. Wyjątkowo modne są lampy solne, których klosze wyróżniają się nieregularną, nie obrobioną powierzchnią. Często zdarza się jednakże, że rękodzielnicy zajmujący się wytwarzaniem takich lamp, nadają im różne formy, np. kuli lub walca.

Skąd wynika popularność lamp solnych?

Powszechnie wierzy się, iż lampy solne mają dobre oddziaływanie na nasze samopoczucie. Przypisuje się im zwłaszcza właściwość jonizacji powietrza, innymi słowy wyzwalania anionów, równoważących te produkowane przez wszędobylska elektronika. Aniony polepszają jakość powietrza i ułatwiają swobodne oddychanie m.in. jednostkom cierpiącym na na astmę bądź alergię. Światło, jakie dają tego typu lampy, jest przyjemne i kojące, dlatego rekomenduje się nabycie ich osobom cierpiącym na bezsenność lub stres, ponieważ dzięki nim można łatwiej się uspokoić. Ale z soli kamiennej nie tworzy się wyłącznie lamp solnych. Robi się z nich też prześliczne świeczniki i pojemniczki na drobiazgi, a płaskie bloki z soli stosuje się w dekoracji wnętrz, jak również gastronomii.

Siedziba:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]