Nie tylko firanki i zasłony – zdecyduj się na shuttersy na okna!

Zobacz, gdzie kupić szutersy.

Projektując aranżację pomieszczenia, sporadycznie przeznacza się dużo uwagi na okna. W większości wypadków decyzja pada na tradycyjne aranżacje, czyli zasłony oraz firany, które niekiedy zestawiane są z roletami. Aczkolwiek jest jeszcze inne mało rozpowszechnione w Polsce rozwiązanie – okiennice ozdobnea więc shuttersy.

Shuttersy – nowinka w polskich domach

Najważniejszą cechą shuttersów (lub też w spolszczonej wersji – szatersów) jest to, iż lamele zamontowane na tego typu okiennicach ozdobnych poruszają się, wobec tego można ustawiać je w różnych pozycjach, w zależności od zachcianek lokatorów. Wytwarza się je z listw drewnianych, polichlorku winylu (PCV), a także z płyt MDF. Okiennice ozdobne shutters instaluje się najczęściej na oknach, jednak tak samo dobrze będą się prezentować na drzwiach szafy. Shuttersy to wprawdzie dodatek na okna, który w europejskim budownictwie spotyka się jeszcze sporadycznie, ale większa część z nas z pewnością kina bądź telewizji, gdyż te okiennice są często używane na terenach z ciepłym klimatem, czyli w Nowej Zelandii oraz Afryce Południowej.

Dlaczego warto zdecydować się shuttersy?

Shuttersy to ozdobne okiennice które nie tylko rewelacyjnie się prezentują, lecz mają także praktyczne funkcje. Dzięki nim można w pasywny sposób kontrolować wykorzystanie energii słonecznej: latem ograniczać kumulowanie się nadmiaru ciepła w pokojach, a w zimne – zatrzymać je przez dłuższy czas. Shuttersy pasują do różnych stylów aranżacyjnych i można założyć je na przeważającej większości okien. Wykonuje oraz instaluje się je na zlecenie, co powoduje, że są zdecydowanie kosztowniejszym rozwiązaniem niż przykładowo żaluzje. Shuttersy jednakże nadają wnętrzom nader atrakcyjny wygląd, zatem wpływają na podniesienie wartości posesji. Warto też zaznaczyć, iż okiennice wewnętrzne shutters reguluje się bez użycia żyłek, co posiadacze psotnych psów i kotów czy rodzice ciekawskich dzieci, które przerwać dyndające sznurki, uznają na pewno za duży atut.

Siedziba:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]