Robocza odzież ochronna – zastosowane czepków i maseczek

Zachowanie wymaganych standardów bezpieczeństwa w toku przetwarzania artykułów spożywczych wymusza, żeby kadra linii produkcyjnych nosiła stosowne ubranie ochronne, które uniemożliwia przedostanie się kawałków ciał obcych do wytwarzanych artykułów. Jednym z kluczowych elementów takiej ubiorów roboczych są czepki oraz maseczki, noszone na głowach pracowników.

Nakrycia na włosy i twarz – czapki, czepki i kominiarki

Najważniejszą rolą produktów zabezpieczających głowę pracowników, jest zapobieganie przedostaniu się nawet pojedynczych włosów do wytwarzanych artykułów spożywczych. Zarządcy przedsiębiorstw przetwórczych wyposażają swoich pracowników w przeróżne nakrycia na włosy oraz twarz. Okrycia te wykonywane są najczęściej z polipropylenu, czyli PP, który wyróżnia się dobrą przepuszczalnością powietrza i może być wykorzystywany w sektorze spożywczym, nawet do wytwarzania opakowań. Z PP sporządza się między innymi kominiarki zakrywające większą część głowy i czepki ochronne. Te pierwsze można nabyć również w wersji z maseczką zakrywającą usta i nos osoby. PP można farbować, stąd kominiarki oraz czepki ochronne z niego produkowane, można kupić w najróżniejszych kolorach, co na pewno docenią właściciele przedsiębiorstw, którym zależy na spójności wizerunkowej marki. Z kolei czapki ochronne (także te z daszkiem) wytwarzane są z przędzy akrylowej oraz bawełny.

Maseczki higieniczne zasłaniające twarz także dla panów z zarostem

Maseczki higieniczne tworzą dodatkową ochronę w trakcie produkcji. Niwelują one możliwość przeniknięcia do artykułów spożywczych cząsteczek śliny. Maseczki zakrywające twarz to produkty jednokrotnego użytku. One również wytworzone są z włókniny PP, która nie powoduje reakcji uczuleniowych, nie pyli się oraz jest niezwykle lekka. Zależnie od wymogów, maseczki noszone w sektorze spożywczym mogą być jedno-, dwu- lub trójwarstwowe. Dla mężczyzn posiadających brodę oraz wąsy zaprojektowane są natomiast specjalne maseczki przykrywające w całości żuchwę sięgające powyżej górnej wargi.

Siedziba:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]