Shuttersy w salonie i w sypialni – dlaczego warto?

Wszystko o shuttersami w sypialni.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, czyli shuttersy, kojarzą się przeważnie z wnętrzami zaprojektowanymi w stylu południowoamerykańskim i tropikalnym. Jednak ten moduł osłony okna można zastosować również w polskich domach – jest to bardzo trwałe, a przy tym pięknie prezentujące się rozwiązanie, które w wielu przypadkach zda egzamin lepiej niż modne teraz żaluzje.

Shuttersy w salonie – przeznaczenie ozdobne i praktyczne

Okiennice typu shutters w salonie czy w pokoju gościnnym, pełnią podwójną funkcję – ozdobną i praktyczną. Okiennice wewnętrzne zdecydowanie zwiększają estetykę pokoju. Ich lamele są masywniejsze, co sprawia, że rewelacyjnie uzupełniają stylistykę większości okien. Walory estetyczne są arcyważne, bowiem to w salonie podejmuje się gości oraz spędza się w nim po kilkanaście godzin w ciągu dnia. W związku z tym warto zadbać, żeby to pomieszczenie było nie tylko reprezentatywne, ale także przytulne. Opcja zmiany stopnia nachylenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości światła wpadającego do wnętrza, co umożliwia np. lekkie jego ściemnienie, kiedy staramy się stworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub zupełne jego zaciemnienie, gdy pragniemy zobaczyć serial.

Shuttersy w sypialni – świetna ochrona przed hałasem

Swoboda regulacji przenikania światła do wnętrza jest zdecydowanie najistotniejsza w sypialni. Shuttersy znajdą zastosowanie tu jednak też z innego powodu – z ich pomocą da się skutecznie kontrolować temperaturę pokoju, która ma wszak duży wpływ na nasz spokojny sen. Z pomocą okiennic shuttersów w trakcie lata łatwiej jest utrzymać niższą temperaturę w sypialni, natomiast w okresie zimowym dłużej utrzymamy w niej ciepło. Dodatkowo okiennice typu shutters lepiej odgradzają od hałasu z zewnątrz. Shuttersy to również znakomite rozwiązanie dla osób cierpiących na alergie. Osadza się na nich mniej kurzu niż w fałdkach firan, a ich konserwacja jest niezwykle prosta i trwa dosłownie kilka minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy bardzo dobrze sprawdzą się też w pokoju dziecka, w łazience oraz w kuchni.

Siedziba:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]