Soki z buraków i kiszonej kapusty to samo zdrowie!

Potrzebujesz soku z kiszonej kapusty? Sprawdź http://tinyurl.com/yyhq9abf.

Artykuły fermentowane po latach zapomnienia powtórnie wróciły do menu Polaków. Do kiszonych buraków i kapusty dołączają też inne, do tej pory mniej lubiane owoce i warzywa. Kiedy mówimy o zdrowotnych atutach jedzenia poddanego fermentacji nie można nie wspomnieć także o napojach takich jak kwas chlebowy, maślanka albo rozmaitego typu soki i zakwasy z kwaszonych warzyw. Głównie te ostatnie zasługują na uwagę – pomagają w prosty i błyskawiczny sposób wprowadzić do naszego organizmu substancje niezastąpione dla jego właściwego funkcjonowania.

Sok z kiszonej kapusty i buraków – jakie witaminy w nich odnajdziemy?

Sok z kiszonej kapusty to napój zawierający mnóstwo związków wpływających pozytywnie na nasze samopoczucie. Głównym elementem są bez wątpienia bakterie kwasu mlekowego, które odpowiadają za przebieg fermentacji. Sok z buraków, ogórków bądź inny kiszonek to też skarbnica witamin. Warte uwagi jest zwłaszcza duże stężenie kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – zaledwie pół szklanki tych soków ma jej więcej niż pomidor. Soki z kiszonek należy również pić z uwagi na zawartość witamin z grupy B, witaminy E i K, a także duże stężenie soli mineralnych.

Dlaczego trzeba spożywać sok z kapusty kiszonej?

Sok z kiszonych buraków, ogórków i kapusty, z uwagi na obecność bakterii kwasu mlekowego pozytywnie oddziałuje na naszą odporność oraz pracę jelit. Na dodatek liczne witaminy usprawniają działalność układu nerwowego, łagodzą objawy cukrzycy, depresji i szkorbutu, a także pomagają radzić sobie z wyczerpaniem psychicznym i fizycznym. Po kwaszonki winny oprócz tego sięgnąć ludzie zmagający się ze schorzeniami układu pokarmowego, takimi jak np. refluks czy wrzody żołądka. Stanowią one także osłonę w czasie leczenia antybiotykami i wzmagają apetyt.

Siedziba:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]