Sól himalajska – właściwości oraz wykorzystanie

Dowiedz się więcej o soli himalajskiej.

Sól himalajska już od wielu lat gości na naszych stołach. Czy wiesz jednak, iż ma ona szersze wykorzystanie? Przeczytaj, jakie właściwości posiada sól himalajska i w jaki sposób możesz ją wykorzystać.

Sól himalajska – czym jest?

Sól himalajska uważana jest za jedną z najzdrowszych soli na świecie. Wydobywana jest z Himalajów, z rewiru Pendżab położonego w Pakistanie. Charakteryzuje się ślicznym różowym kolorem, który pochodzi od obecności minerałów, takich jak żelazo, magnez lub potas. To naturalnie nadzwyczajny skład mineralny nadaje sól himalajskiej nietuzinkowy smak oraz wygląd.

Jakie właściwości posiada sól himalajska?

Sól himalajska zawiera kilkadziesiąt rozmaitych minerałów i pierwiastków śladowych, co powoduje, iż jest w dużym stopniu bardziej odżywcza niż standardowa sól kuchenna. W jakich aspektach może pomóc? Regulacja ciśnienia krwi: zawartość potasu w soli himalajskiej może pomagać w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, co przyczynia się do regulacji ciśnienia krwi. Wspieranie układu trawiennego: co poniektórzy uważają, iż sól himalajska może wspomagać trawienie przez aktywizowanie produkcji kwasu żołądkowego. Zmniejszenie zmęczenia i stresu: minerały zawarte w soli himalajskiej, szczególnie magnez, mogą pomagać w redukcji stresu i zmęczenia. Dodatkowo sól himalajska jest znana z właściwości jonizujących, co oznacza, że ma prawo pomagać w oczyszczaniu powietrza poprzez przyciąganie cząsteczek zanieczyszczeń. W tym celu stosuje się ją do produkcji lamp i żyrandoli solnych.

Zastosowanie soli himalajskiej

Okazuje się, iż sól himalajska to nie wyłącznie kuchenna przyprawa, choć to jej najpopularniejsze wykorzystanie. Prócz tego, używana jest do: Kąpieli solnych: dodanie soli himalajskiej do kąpieli może przynieść rozluźniające doświadczenie, równocześnie nawilżając cerę oraz dostarczając wartościowych minerałów. Przepłukiwania gardła: roztwór soli himalajskiej może być używany do płukania gardła, co pomaga w kojeniu podrażnień oraz infekcji. Produkcji lamp oraz świeczników solnych: bryły soli himalajskiej z żarówką lub też świeczką tealight tworzą śliczny element ozdobny, ale także mają korzystny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniu. Ze względu na właściwości i duże zastosowanie, sól himalajska nazywana będzie prawdziwym skarbem z wnętrza gór.

Siedziba:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]