Sól kłodawska i himalajska – bogaty skład mineralny

Sól to związek chemiczny niezbędny do poprawnego działania organizmu człowieka. Jakie zalety ma sól himalajska i niejodowana sól kłodawska? Czemu warto ich używać do przygotowywania żywności?

Sól himalajska – jakich pierwiastków dostarcza?

Sól kuchenna to jeden z najlepszych dodatków, który doskonale podbija smak jedzenia. Choć nadużywanie soli ma niepożądany wpływ na zdrowie, to jej odpowiednie ilości (do 6 g dziennie) są konieczne dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Sól zaopatruje nas wszak w sód, tj. w pierwiastek regulujący utrzymanie optymalnego ciśnienia we krwi oraz gospodarkę wodną. Jednym z najzdrowszych typów soli jest sól himalajska czerpana ze pokładów mających ok. 250 mln lat. Składnik ten zawiera masę wartościowych minerałów oraz pierwiastków, między innymi potas, cynk czy żelazo, a równocześnie jest pozbawiony chorobotwórczych zanieczyszczeń i komponentów, np. trujących metali ciężkich. Sól himalajska doskonale podkreśla smak dań i jest dostępna zarówno w formie niewielkich, jak i pokaźniejszych kryształków.

Sól kłodawska niejodowana – źródło potasu, żelaza i wapnia

Sól kłodawska niejodowana natomiast to artykuł o wysokim poziomie czystości – zawiera prawie 97% NaCl i jest idealnym dodatkiem do naszych kiszonek. Jest wartościowym źródłem żelaza, magnezu czy wapnia, czyli pierwiastków koniecznych do utrzymania pełni wigoru. Niejodowana sól kłodawska pochodzi z kopalni soli Kłodawa w Wielkopolsce. Nie wypłukuje się jej ze złoża, dzięki czemu nie traci swoich własności i jest bez trudu przyswajana przez organizm. Sól kłodawska niejodowana jest na co dzień stosowana nie tylko w gastronomii, ale też sektorze przemysłowym, chemicznym oraz w lecznictwie, kosmetyce i rolnictwie.

Siedziba:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]