Sztylpy i czapsy skórzane a oficerki – czym się różnią?

Więcej o sztylpach na http://bit.ly/2JIicL5.

Według wielu dżokejów najlepszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – skórzane buty z długą, sięgającą kolan cholewą. I chociaż istotnie w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się idealnie, nie są bez wad. Najistotniejszą z nich jest ich koszt – najlepsze fasony oficerek mogą kosztować około kilku tysięcy PLN. Ponadto, wkładanie oraz jazda w oficerkach bywa znacznie utrudnione ze uwagi na konieczność noszenia spodni z grubszego materiału, nie zawsze mieszczącej się w cholewie obuwia. Tych wad nie mają na szczęście czapsy i sztylpy.

Czapsy i sztylpy jeździeckie – charakterystyka

Czapsy i sztylpy to elementy przedłużające sztyblety, gwarantujące protekcję pozostałej partii nogi jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze kończą się na pachwinie, stanowiąc zabezpieczenie dla nogi na całej długości, zaś drugie – ochraniają tylko łydkę sportowca, kończąc się na kolanie. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są wytwarzane z różnych materiałów. W sprzedaży przede wszystkim spotkamy sztylpy i czapsy skórzane, jednakże poza nimi dostępne są także modele wyprodukowane z tworzyw sztucznych albo tkaniny.

Jakie sztylpy i czapsy wybrać?

Ostatnie wymienione wyżej rodzaje cechują się znacznie niższą ceną. Tym samym są zalecane jeźdźcom z ograniczonym budżetem , a także dzieciom, szybko wyrastającym z kolejnych rozmiarów. Warto zauważyć, że czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej sprawdzają się wiosną i latem. Okazały wybór sztylp i czapsów wyszukamy w sklepach internetowych – fasony perfekcyjnie dobrane do swoich potrzeb kupią więc także jeźdźcy mieszkający w miastach, w których nie ma dobrze wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]