Z urządzenia do drenażu limfatycznego możesz korzystać w domu

Dowiedz się więcej o aparatach do drenażu limfatycznego.

Presoterapia to zabieg, którego celem jest poprawienie krążenia limfy w organizmie. Drenaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta prawie 100 lat temu – to zestaw rozmaitych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów obrotowych oraz pompujących, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta dostosowuje indywidualnie do stanu zdrowia pacjenta oraz miejsca masażu.

Urządzenie do masażu limfatycznego – na obrzęki i nie tylko

W ostatnich latach fizjoterapeuci często używają urządzenia do presoterapii, które symulują masaż manualny. Taki sprzęt to specjalne rękawy dzielące się na komory, które wsuwa się na obrzękłe kończyny górne i dolne. Poprzez wtłoczenie powietrza w poszczególne przegrody aparat uciska kończynę, stymulując tym samym krążenie chłonki. Istnieje sporo wskazań do poddania się zabiegowi masażu limfatycznego. To zwłaszcza zwyrodnienia stawów, zastoje oraz obrzęki limfatyczne, a także obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii albo tarczycy) obrzęki bądź będące wynikiem urazów. Korzysta się z niego dodatkowo w medycynie estetycznej – jako pomoc w niwelowaniu cellulitu czy wspomagająco w trakcie procesu odchudzania. Presoterapia stała się również ogromnie popularna wśród sportowców, przede wszystkim jako etap regeneracji powysiłkowej.

Mobilny sprzęt CarePump do presoterapii w domu

Sporo opcji zastosowania urządzeń do masażu uciskowego przysłużyło się mocno do ulepszenia tego sprzętu. W dzisiejszych czasach osoby raz za razem korzystające z tej metody terapii mogą przeprowadzić zabieg w domu, za sprawą innowacyjnych aparatów Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Domowe urządzenia do drenażu limfatycznego tego producenta wyróżniają parametry zbliżone do sprzętu wykorzystywanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu oznacza liczbę komór mieszczących się w mankietach – więcej przegródek to skuteczniejszy masaż. Aparaty CarePump są dość lekkie oraz nie zabierają wiele miejsca, zatem bez trudu można wziąć je w podróż, przykładowo na turniej sportowy.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi masażu limfatycznego powinno być zawsze ustalone z lekarzem. Nie rekomendujemy postanawiać o tym na własną rękę, ponieważ występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego masażu (to np. stany zapalne czy miażdżyca, które warto uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]