Trekking w Dolomitach – nie tylko dla zaawansowanych

Wszystko, czego trzeba dowiedzieć się o Dolomity trekking, uzyskasz na www.exploruj.pl.

Zwolennicy czynnego spędzania wolnego czasu z pewnością przebyli prawie wszystkie szlaki trekkingowe w naszym kraju, które zlokalizowane są w Karkonoszach, w Tatrach i w Bieszczadach. Niewątpliwie wywołują one zachwyt, niemniej jednak osoby, które chętnie uprawiają ten rodzaj sportu z czasem chcą poczuć na nowo ekscytację płynącą z wycieczek po mało znanym terenie. Dlaczego zatem ograniczać się tylko do tras w Polsce, jeżeli można podziwiać zniewalające widoki we włoskich Dolomitach?

Dolomity – pełne baszt skalnych, stromych turni i skalistych grani

Dolomity, a więc pasmo górskie położone całkowicie w północno-wschodniej części Włoch, wyróżniają się sporą liczbą stromych turni, ostrych grani oraz baszt skalnych, które w czasie dnia przez promienie słoneczne zmieniają swoją barwę. Jest to także jedno z najbardziej zachwycających pasm górskich Europy (o ile nie całego świata!), nic więc dziwnego, że dekadę temu trafiły do spisu światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, iż w tym paśmie górskim występują niezwykle strome stoki, wiele urwisk i wysokie pionowe skalne ściany, wytyczono w nich także niemało łatwiejszych szlaków krajobrazowych, z którymi dadzą sobie radę osoby mające już doświadczenie w trekkingu.

Szczyty Tofanów i Averau – co można podziwiać podczas trekkingu w alpejskich Dolomitach?

Niedoświadczonych entuzjastów trekkingu z pewnością urzeknie wyprawa przez ten masyw górski po via ferratach, czyli po trasach, które zostały wyposażone w stalowe liny zabezpieczające. Scenariusz wypraw tego typu jest tak ułożony, by członkowie grupy mieli czas na naukę zasad asekuracji, jak również metod przemieszczania się po takim szlaku. Zaznajomieni z górami i posiadający wysokie przygotowanie fizyczne turyści będą usatysfakcjonowani przeprawą po szlaku na Brencie, najsłynniejszego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta jest dla większości osób fizycznie bardzo wyczerpująca, jednakże ten, kto będzie w niej uczestniczył niewątpliwie zapamięta ją przez całe życie. W alpejskich Dolomitach można spędzić również w atrakcyjny sposób zimowe miesiące, chodząc po mało spadzistych terenach na śnieżnych rakietach. Tak można podziwiać między innymi szczyty grupy Tre Cime i Tofanów.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]