Trekking w Himalajach – wyprawy w te góry należą do trudnych

Szukasz więcej wiadomości o wyprawie w Himalaje? Dobrze trafiłeś! Skieruj się tutaj.

Himalaje wraz z położonym stosunkowo blisko pasmem Karakorum to obszary po prostu legendarne. Wpływ na to ma sporo czynników – głównie fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to , rzecz jasna, w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie sposób nie wspomnieć również o ekstremalnej trudności poszczególnych szczytów oraz tym, że to właśnie te góry stały się areną zmagań uznanych wspinaczy z całego świata. Nie dziwi nas zatem popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się także wśród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj doświadczonym przewodnikom

Na wstępie należy podkreślić, że jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje i Karakorum są najtrudniejszymi łańcuchami – nawet, gdy wyprawa nie dotyczy zdobywania danego wierzchołka. Trudności powoduje też samo opracowanie wyjazdu – rezerwacja biletów czy otrzymanie wizy i pozwolenia. Tym samym najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm organizujących trekkingi w wysokich okolicach. Kolejnym atutem jest piecza profesjonalnych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co sprawi, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, które nie mają wprawy w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – popularne trasy

Z jasnych względów osoby pierwszy raz przyjeżdżające w Himalaje bądź Karakorum z rzadka decydują się na wejście na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednakże, iż te masywy pozostaną ich niespełnionym marzeniem, gdyż nieraz organizowane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Manaslu, Annapurna czy Everest. Na biorących udział w tych wyprawach czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia swoich słabości, ale również możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu mieszkańców Nepalu oraz podziwianie nieporównywalnie pięknych krajobrazów, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]