Wycieczka na Kilimandżaro dla pasjonatów górskich trekkingów

Wspinaczka na górskie szczyty to marzenie licznych turystów, którzy lubią nietuzinkowe wyzwania. Niezatartych wrażeń z pewnością zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Z jakiej przyczyny warto uczestniczyć w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem kontynentu afrykańskiego – osiąga prawie 6 km n.p.m. Podróżników zachęcają zwłaszcza sposobność zobaczenia obcych im zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu, malownicze krajobrazy, jak również znikające już lodowce. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą trzy góry będące pozostałością po wulkanach – Mawenzi, Shira oraz Uhuru. Ekspedycja na najwyższy szczyt Afryki wymaga właściwej preparacji – ze względu na sporą wysokość realne jest zagrożenie wystąpienia choroby wysokościowej, a zmienne warunki atmosferyczne sprawiają, że zdobycie masywu stanowi dla turystów trudne zadanie. Osoby szykujące się do wzięcia udziału w wyprawie muszą wyróżniać się dobrą kondycją fizyczną i psychiczną, które pozwolą na pieszą podróż przez około 7 do 9 godzin dzień za dniem.

O czym warto pamiętać przed wyprawą na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro musimy poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciw febris flava, po którym pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem wskazane jest też zakupić leki przeciw malarii. Przed rozwojem choroby ochroni też odpowiednia profilaktyka – zastosowanie preparatów odstręczających owady, a także nakładanie odzieży z długimi nogawkami i rękawami. A co zrobić, aby zapobiec rozwojowi choroby wysokościowej? Ekspedycja na szczyt Kilimandżaro powinna być poprzedzona trwającą kilka dni aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]