Wyprawy trekkingowe dla początkujących i zaawansowanych

Potrzebujesz więcej informacji o trekkingu? Świetnie trafiłeś! Kliknij tutaj.

Wyprawy w góry mają wiele postaci. Od krótkich spacerów po łatwych trasach w bliskim sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez piesze, wielogodzinne wędrówki po trasach klasyfikowanych wyżej pod względem trudności, aż po zaawansowane trekkingi. Aby podjąć się trekkingach, konieczne jest doświadczenie w przemieszczaniu się po górach (po wytyczonych trasach, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, jak również biegłość obsługiwania sprzętu wspinaczkowego oraz turystycznego. Jednakże za niejednokrotnie olbrzymi wysiłek otrzymujemy możliwość podziwiania przepięknych widoków i obcowania z dziewiczą przyrodą.

Trekkingi – poziomy trudności

Poziom trudności jest uzależniony od terytorium, przez które przebiegają trekkingi. Zawodowcy klasyfikują 3 poziomy trudności wycieczek w regiony górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia uczestniczyć mogą Ci, którzy wyróżniają się dobrą kondycją, a stan ich zdrowia nie stanowi przeszkody do zwiększonego wysiłku. Drugi stopień trudności wymaga solidnej kondycji oraz przynajmniej podstawowego doświadczenia w górach – chociażby w Tatrach. Najwyższy poziom to wyprawy dla uczestników z doskonałą sprawnością fizyczną, znajomością natury wysokich łańcuchów górskich i umiejących używać sprzęt, jak również niebojących się ciężkich warunków obozowania w ciągu wielodniowej wyprawy.

Trekkingi w górach Azji i Europy

Trekkingi można praktykować we wszystkich górach. W naszym kraju miłośnicy tego typu aktywności bardzo cenią sobie trasy w Tatrach. Jeśli zaś chodzi o inne pasma na kontynencie europejskim, największym powodzeniem szczycą się Góry Przeklęte na Bałkanach, wschodnia część Karpat, graniczące z Azją Ural i Kaukaz, a także Alpy. Najbardziej obeznane w trekkingu jednostki powinny natomiast sprawdzić swoje umiejętności w czasie wycieczki w Karakorum, Andach czy Himalajach.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]