Atrakcje turystyczne w Małopolsce – portal nie tylko dla turystów

Szukasz tajemniczych miejsc w Małopolsce? Dobrze trafiłeś!

Mimo, że województwo małopolskie jest jednym z najmniejszych w naszym kraju, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno odwiedzającym zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu dużo, stąd nieraz z trudem można odnaleźć się w potopie informacji o zbliżających się wydarzeniach kulturalnych bądź sportowych i godnych odwiedzenia zabytkach w Małopolsce.

Skąd czerpać rzetelne informacje o interesujących miejscach w Małopolsce?

Żeby pokazać wszystkim atrakcje turystyczne tego regionu, stworzono serwis visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiadomości nie tylko o najpiękniejszych zabytkach oraz miejscach Małopolski, jak również o pokazach i imprezach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych planowanych na jego obszarze. Portal prowadzony jest w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się na stronie? Osoby organizujące pobyt w Małopolsce już na głównej stronie spostrzegą mapę, na której błyskawicznie odszukają kempingi, hotele i motele, zabytki i galerie, a także Centra Informacji Turystycznej położone w miastach Małopolski. Strona ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski również pod kątem logistycznym, prezentując informacje zarówno o lotniskach i dworcach kolejowych, jak i o parkingach i wypożyczalniach samochodów. Z kolei dla osób, które z rozmaitych powodów nie mogą przyjechać do Małopolski, portal przygotował wirtualne spacery prezentujące między innymi piękno małopolskiego folkloru, zamek na Wawelu czy atrakcje narciarskie.

Portal o atrakcjach turystycznych w Małopolsce nie zaniedbuje cudzoziemców

Serwis visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również zagranicznych turystach, którzy ochoczo odwiedzają Kraków, Zakopane czy inne ciekawe miejscowości. Informacje zawarte na portalu dostępne są więc w języku angielskim, ale też w między innymi w języku hiszpańskim, rosyjskim oraz niemieckim, francuskim. Nadzwyczaj wartościowa dla cudzoziemców może być także sekcja Rozmówki, w której poznają kluczowe słowa i zwroty, które pozwolą im dogadać się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, które mogą ich spotkać w czasie wczasów naszym kraju. Zagraniczni turyści znajdą tu wykaz konsulatów i ambasad mających swoje siedziby na terenie województwa małopolskiego.

Siedziba:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego