Zabytki i inne atrakcje Małopolski – zaplanuj swoją wizytę na południu Polski

Nieznane miejsca w Małopolsce. Uzyskaj więcej informacji.

Chociaż Małopolska to jedno z najmniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, więc często z trudem można znaleźć coś dla siebie w setkach wiadomości o ciekawych atrakcjach i najnowszych imprezach kulturalnych czy sportowych w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – odwiedź stronę stworzoną specjalnie dla turystów

Żeby zaprezentować zainteresowanym atrakcje turystyczne tego województwa, stworzono stronę visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiadomości nie tylko o interesujących miejscach oraz zabytkach w tym województwie, ale także o wystawach i imprezach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych planowanych na jego terenie. Witryna prowadzona w ramach projektu MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się na stronie? Osoby organizujące pobyt w Małopolsce już na głównej stronie zauważą mapkę, na której ekspresowo odnajdą zabytki i muzea, kempingi, hotele i motele oraz Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w miastach województwa. Serwis ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski też pod kątem logistycznym, podając informacje zarówno o lotniskach i dworcach kolejowych, jak i o parkingach i wypożyczalniach pojazdów. Co więcej, dla tych, którzy z przeróżnych powodów nie mogą przyjechać do Małopolski, strona przygotował kilka wirtualnych spacerów przedstawiające między innymi regiony agroturystyczne, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO czy urok parków narodowych i krajobrazowych.

Spis konsulatów i przydatne rozmówki – niezbędne informacje dla cudzoziemców

Visitmalopolska.pl nie zaniedbuje także zagranicznych przyjezdnych, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane i mniejsze południowe miejscowości. Newsy dodawane na portalu dostępne są zatem w języku angielskim, ale prócz tego w między innymi w języku niemieckim, francuskim, włoskim oraz hiszpańskim. Niesłychanie przydatna dla cudzoziemców jest też sekcja Rozmówki, gdzie poznają podstawowe słowa i powiedzenia, które pomogą im porozumieć się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą ich spotkać w czasie wizyty naszym kraju. Zagraniczni turyści znajdą tu spis ambasad i konsulatów mających swoje siedziby na terenie województwa małopolskiego.

Siedziba:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego