Czy warto zapisać się na kurs rysunku architektonicznego?

Kurs rysunku architektonicznego Kraków - sprawdź aktualną ofertę.

Architektura od wielu lat jest jednym z najbardziej prestiżowych kierunków na krajowych uczelniach. Na jego ogromną popularność wpływa mnóstwo czynników – głównie fakt, że są to nadzwyczaj ciekawe studia oraz szansa na i angażującej pracy po ich zakończeniu. By dostać się na architekturę należy jednak nie tylko wykazać się wiedzą dotyczącą najistotniejszych reguł rządzących tą dyscypliną, ale również umiejętnością rysowania. Jeżeli nią nie dysponujemy, przed egzaminami wstępnymi dobrze jest odbyć kurs rysunku architektonicznego.

Kurs rysunku architektonicznego – przygotowanie do egzaminu

Uczniowie, którzy uczestniczą w kursie rysunku architektonicznego otrzymają wszechstronne przygotowanie do egzaminu na studia. Kurs ten jest skierowany do osób dysponujących co najmniej podstawowe zdolności rysowania. Lekcje trwają cztery godziny zegarowe. W tym czasie nauczyciel przekazuje kursantom praktyczną wiedzę dotyczącą kompozycji i perspektywy, jak również specjalistycznych zagadnień, jak przykładowo wizualizacja terenów zielonych. W toku kursu przyszli architekci pracują nad jednym rysunkiem, a prowadzący pomaga im stworzyć pracę, która będzie pozytywnie oceniona przez komisję na uczelni.

Kurs architektury – czy to tylko nauka rysunku?

Kurs rysunku architektonicznego to nie tylko rysunek, ale również wskazówki profesjonalistów, które pozwolą przyszykować się lepiej do egzaminów – między innymi na temat tego, jak stworzyć najlepsze portfolio na każdą z uczelni (np. te w Krakowie, Lublinie, Łodzi, Gdańsku lub za granicą). Chętni mogą podejść do próbnego egzaminu, w trakcie którego doświadczą tego, czego mogą oczekiwać w najbliższej przyszłości. Szkoły rysunku oferują również swoim uczniom zajęcia z historii sztuki – te wiadomości okaże się nieodzowna na egzaminie i podczas studiów.

Siedziba:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]