Malarstwo cyfrowe – jakich narzędzi potrzebujesz i gdzie znaleźć kurs?

Niezbędne wiadomości na temat malarstwa komputerowego. Przekonaj się!

Sztuki wizualne nie zostają w tyle i od końca XX w. próbują nadążyć za rozwojem cyfrowym. Talent do malowania tradycyjnymi technikami dzisiaj nie jest już wystarczająca, by znaleźć pracę w branży gamingowej albo filmowej, ponieważ te sektory rozrywki na etapie opracowania koncepcji postaci czy świata przedstawionego wykorzystują głównie profesjonalne oprogramowanie. Znając te realia ogromna grupa młodych artystów zaczynając swoją przygodę z rysunkiem z miejsca stara się przyswoić sobie najpopularniejsze programy, wykorzystywane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Malarstwo komputerowe – jakie programy można wykorzystać?

Jest wiele programów wykorzystanych do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop od Adobe, który mimo że powstał jako software do retuszu zdjęć, błyskawicznie został ulubionym oprogramowanie artystów i game devów. Za sprawą sukcesu Photoshopa pojawiły się kolejne podobne programy, jak między innymi Corel Painter, Clip Paint Studio czy ArtRage, w których przy zastosowaniu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można stworzyć prace przypominające malunki wykonane akwarelą, gwaszem lub farbami olejnymi. Digital painting daje artystom bezgraniczną wolność – twórca ma możliwość korygowania nieudanych pociągnięć pędzla, a także ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby przecież się nigdy nie kończą!

Kurs Adobe Photoshop online – nie tylko nauka podstawowych funkcji oprogramowania

Właściwie nauka digital paintingu odbywa się w porównywalny sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik plastycznych. Jak najbardziej pierwsze próby można podjąć na własną rękę, niemniej jednak żeby właściwie rozwinąć swoje umiejętności, a przy tym poznać wszelkie opcje oprogramowania i potrzebne techniki używania pędzli, zalecamy wziąć udział w kursie przygotowanym przez doświadczonego instruktora. Jeżeli w sąsiedztwie twojego miejsca zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która prowadzi kurs malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do rozlicznych kursów Adobe Photoshop przez internet. Spektrum technik jakie wyjaśniają takie kursy jest szerokie i uczą one znacznie więcej niż jedynie podstawowych funkcji oprogramowania. Kluczowe jest jednakże, aby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online wybrać taki, który pozwala kursantowi na konsultacje z autorem kursu.

Siedziba:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]