Najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce

Więcej o najlepszymi trasami rowerowymi w Małopolsce.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to najbardziej klarowne atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze ciekawe miejsca warto odwiedzić? Prezentujemy ciekawe, kultowe oraz nieznane, jednak na pewno najładniejsze miejsca w Małopolsce.

Śliczne, chociaż nieznane miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce jest bez liku – w wielu z nich spotykamy tłumy, jednak czy znasz te mniej legendarne i nieznane miejsca w Małopolsce, które warto zobaczyć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją zupełnie nieznaną, jednak jednakże mniej słynną niż inne malownicze ruiny – odwiedzają go w zasadzie amanci zamków i mieszkańcy okolicy. Jakkolwiek zamek Tenczyn nie bez powodu bywa definiowany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, chociaż nie są rozległe, prezentują się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich prześliczny widok – przy solidnej pogodzie wolno podziwiać Tatry.
Inne mniej legendarne atrakcje w Małopolsce to drewniane kościoły oraz cerkwie. Jeden z w najwyższym stopniu interesujących drewnianych kościołów znajduje się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO pomiędzy innymi ze względu na najlepiej zachowaną polichromię w Europie, jaka zdobi jego środek.
Małopolska słynie z Tatr oraz Pienin, lecz godne uwagi są też mniej widokowe pasma górskie. Przykładem nieomalże nieznanego miejsca w Małopolsce jest nadzwyczaj malowniczy Beskid Niski, o dużo mniej skomercjalizowany oraz słynny niż Bieszczady, choć ma podobne zalety.
Ciekawe atrakcje w Małopolsce / Ładne oraz godne polecenia miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze interesujące miejsca w Małopolsce / Powinieneś to zobaczyć! Atrakcyjne miejsca w Małopolsce
Wszyscy słuchali o kopalni soli w Wieliczce, lecz mało kto zdaje sobie sprawę z tego, iż kopalnia soli w Bochni to najstarszy działający zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne piękne, godne polecenia miejsce w Małopolsce to bez wątpienia Zalipie, czyli wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na zakończenie trzeba nadmienić o Dolinkach Krakowskich. Podróżnicy raczej tu nie docierają, chociaż tutejsze skały przyciągają amatorów wspinaczki, nie wyłącznie amatorów, lecz także uznanych alpinistów oraz himalaistów.