Skitury – wycieczki po górach na nartach

Większa część turystów wybierających się w góry zimą, jedzie tam zazwyczaj jedynie po to, by spędzić czas na białym szaleństwie na nartach bądź na desce snowboardowej. Ale nie jest to jedyna forma wypoczynku, którą można uprawiać w zimowe dni w górach. Osoby, które chcą przekonać się, czy poradzą sobie z bardziej wymagającym fizycznie wyzwaniem, powinny chociaż raz w życiu zapisać się na wyprawy na rakietach albo skitury.

Skitury – wyprawa po górach na nartach

Turystyka narciarska przeżywa od kilkunastu lat swoisty rozkwit. Coraz więcej osób nie oczekuje już zwyczajnego relaksu w górskim domu i przelotnego zjazdu z zatłoczonych stoków. Ci, którzy chcą poznać góry dogłębniej, postanawiają zanurzyć się w ich piękno w trakcie stosunkowo wyczerpujących, jednak niesłychanie satysfakcjonujących wypraw skiturowych. Terenowa jazda na nartach jest jednak rekomendowana jedynie dla obytych w górach narciarzy, którzy przyswoili sobie bardzo dobrze technikę jazdy i którzy potrafią też posługiwać się rakami oraz czekanem. Dlaczego? Przemieszczanie się poza przygotowanymi dla turystów szlakami, jest po prostu znacznie trudniejsze. Potrzeba do tego także lekkich butów oraz nart.

Gdzie jeżdżą pasjonaci skitur?

Skitury odbywają się w wielu pasmach górskich. Na naszym kontynencie ulubionymi destynacjami miłośników skitur są zdecydowanie bułgarskie Pirin oraz Riła i włoskie Alpy, gdzie doskonale poradzą sobie również skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. Turyści z Polski nie nie muszą jednakże ograniczać się jedynie do wypadów odbywających się na terenie Europy – na nartach można przejść przez łańcuch górski Atlasu Wysokiego w Afryce, gdzie panują wspaniałe warunki do wypraw tego rodzaju. W czasie takiej skitury najważniejszą atrakcją jest możliwość wspięcia się na szczyt Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości 4167 m nad poziomem morza. Osoby zainteresowane uczestnictwem w tego rodzaju eskapadzie w górach, które nie są pewne, czy jakaś wyprawa będzie dopasowana do zdobytych przez nie umiejętności, otrzymają w tym zakresie poradę od organizatorów skitur i ich instruktorów.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]