Podstawowe kosmetyki do makijażu oczu i brwi – jak z nich korzystać?

Kup kosmetyki do makijażu oczu.

Kosmetyki potrzebne do wykonania podstawowego makijażu oczu

Zaakcentowanie oczu to ważny element nanoszenia makijażu. Trzeba zacząć go od użycia właściwej bazy pod cienie. Baza nie dopuszcza do gromadzenia się cieni w fałdzie powieki i jest wyjątkowo pomocna, przede wszystkim jeśli ma się problemy z opadającą bądź przetłuszczającą się powieką. Ponadto baza zwiększa trwałość makijażu oczu, ujednolica koloryt skóry, innymi słowy maskuje zaczerwienienie i widoczne żyłki, jak również podkreśla barwy cieni do powiek. W asortymencie sklepów z kosmetykami dostępne są kosmetyki w słoiczku, w płynie lub w kredce, dlatego bez problemu można kupić te, które są zgodne z naszymi indywidualnymi upodobaniami.

Do naniesienia prostego makijażu oczu przydadzą się cienie do powiek. W zależności od upodobań można samemu dobrać ich kolory spomiędzy wielu sprzedawanych pojedynczych wkładów do palety magnetycznej albo zaopatrzyć się w gotowe już zestawy. Aby przełamać monotonię makijażu oczu, przykładowo zaakcentować kontur oka oraz zagęścić optycznie rzęsy, skorzystaj z kredki do oczu bądź eyelinera. Jeżeli natomiast wolisz nosić sztuczne rzęsy, to polecamy pociągnąć lekką linię na powiece, która zamaskuje ich pasek. Prócz tego eyelinery i kredki pozwalają na pozorną zmianę kształtu oka, wydłużając lub zaokrąglając je.

Ostatnim etapem makijażu oczu jest użycie maskary do rzęs. Możemy sięgnąć po te zwiększające objętość rzęs, przedłużające je bądź o intensywnej barwie.

Jeżeli uwielbiasz połysk w makijażu, to zalecamy spróbować pigmenty do makijażu. W przypadku nanoszenia pigmentów powinno się pamiętać o odpowiednim kleju lub bazie, żeby pigmenty się natychmiast nie osypywały.

W prywatnej kosmetyczce warto posiadać płyn Duraline. To przydatny artykuł, zwłaszcza jeśli korzystamy z kosmetyków żelowych m.in. eyelinerów w słoiczku lub pomad do brwi, które czasem przysychają. Płyn do makijażu wodoodpornego można również wykorzystać z cieniami do powiek.

Prosty makijaż oczu i brwi – nie musisz być profesjonalistą

Do aplikacji minimalnego makijażu oczu i brwi nie trzeba wielkiego arsenału kosmetycznych produktów ani większych umiejętności. To prawda,malowanie równej linii eyelinerem wymaga lekkiej wprawy, aczkolwiek już cienie, zwłaszcza te połyskujące, można bez przeszkód aplikować palcami. Ważne jest wyłącznie to, aby w wykonanym makijażu czuć się pewnie.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]