Mass collect – co to jest i czy warto z tego korzystać?

Zobacz więcej informacji o mass collect na flobo.io.

Mass collect jest usługą, która opiera się na identyfikacji płatności masowych. Opisujemy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i jak upraszcza pracę dużym i małym firmom.

Działanie mass collect

Funkcja mass collect jest praktycznie rzecz biorąc niezwykle prosta. Polega na przypisaniu wszystkim kontrahentom indywidualnego numeru rachunku, który staje się równocześnie ich symbolem identyfikacyjnym. Takie rozwiązanie jest użyteczne tam, gdzie co miesiąc obsługiwana jest spora grupa klientów, czyli na przykład w szkołach prywatnych, w firmach telekomunikacyjnych czy wszelkich branżach, gdzie prowadzi się systemy abonenckie (m.in. w siłowniach). Opłaty przesyłane w usłudze mass collect kierowane są na konkretny rachunek firmowy, niemniej jednak wcześniejsze przydzielenie kontrahentom unikatowych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jaką metodę wybrali oni do realizacji przelewu (przelew za pośrednictwem poczty, przelew z karty albo tradycyjny przelew). Zastosowanie mass collect wiąże się także z mniej czasochłonnym księgowaniem przelewów aniżeli w przypadku księgowania ręcznego, a jednocześnie eliminacją ewentualnych pomyłek często przydarzających w czasie tego procesu.

Łatwiejsze śledzenie spływu opłat – atuty usługi mass collect

Choć mass collect nie jest w tej chwili proponowane w większości banków (mają ją m.in. ING Bank Śląski i niektóre banki spółdzielcze) warto zastanowić się nad jego wykorzystaniem w firmie, nawet takiej, która miesięcznie obsługuje poniżej stu faktur. Stosowanie mass collect wiąże się wszak z pewnymi korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników, opcja integracji z platformą finansowo–księgową (a co za tym idzie śledzenie na bieżąco spływu należności) czy połączenie z aplikacjami Finance Automation. Taką autorską aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko połączenie z usługą mass collect banku, ale posiada także opcję wysyłania powiadomień o zbliżających się płatnościach i windykacji, co po kilku miesiącach przekłada się na wzrost terminowości u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]