Współpraca z biurem rachunkowym – to się opłaca

Tutaj uzyskasz rzetelną pomoc profesjonalistów z biura rachunkowego Katowice.

Prowadzenie księgowości w niewielkich firmach okazuje się zazwyczaj źródłem sporych kłopotów. Niewielkie podmioty zwykle nie są w stanie zatrudnić specjalisty ds. księgowości na stałe, a ich szefowie nie zawsze przygotowani na to, żeby odpowiednio pokierować finansami. Na szczęście wyjście z tej sytuacji jest łatwiejsze niż może się to wydawać – wystarczy tylko zdecydować się na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Co konkretnie dzięki temu zyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, że jakość współpracy będzie zadowalająca?

Jakie korzyści uzyskasz dzięki współpracy z biurem rachunkowym?

Na pomoc biura rachunkowego warto zdecydować się przede wszystkim z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Kiedy zostawimy budżet firmy ekspertom od rachunkowości, otrzymamy pewność, iż możliwe kontrole Urzędu Skarbowego nie zakończą się wystawieniem mandatów. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność czasu i funduszy – nie trzeba troszczyć się o finansami samemu, ani przyjmować do pracy księgowego na pełen etat. Warto również nadmienić o swobodzie, jaka wiąże się z taką współpracą. W dzisiejszych czasach nie ma już potrzeby często jechać osobiście do biura rachunkowego, ponieważ wiele spraw można uzgodnić z opiekunem naszego przedsiębiorstwa komunikując się przez pocztę elektroniczną.

Co mieć na uwadze przy wyborze biura rachunkowego?

Szukając biura rachunkowego nie powinno się kierować się wyłącznie kosztami obsługi – podejrzanie niskie koszty obsługi z reguły oznaczają jej niezadowalającą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego największą uwagę zwróćmy na to, czy jego specjaliści uzyskali wymagane certyfikaty, przykładowo certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej bądź certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze także, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru księgowości, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, m.in. opracowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, prowadzenie kart urlopowych pracowników czy rozliczanie zasiłków chorobowych.

Siedziba:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]