Nie musisz kupować drukarki 3D. Drukowanie zleć firmie CadXpert

Usługi druku 3D - ta niezwykła oferta każdego zadziwi.

Wydruki 3D są usługą skierowaną zarówno do firm, jak i do osób prywatnych. Kto ją najczęściej zamawia? Usługa jest adresowana przede wszystkim do konstruktorów, projektantów CAD, osób zatrudnionych w sekcjach technicznych i badawczo-rozwojowych, inżynierów, jak również przedstawicieli wielu innych gałęzi przemysłu. Każda osoba czy też firma, której potrzebny jest prototyp albo model koncepcyjny wykonanego przy pomocy technologii DMLS, FDM, SLS,SLA, oraz PolyJet, może zamówić tę usługę zakładając, iż nie posiada własnej drukarki 3D.

Przemysłowy druk 3D – jakie usługi świadczy CadXpert?

CadXpert – lider na polskim rynku w obszarze profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D – poza asortymentem świadczy również usługi, takie jak:
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D
Oprócz wyliczonych powyżej usług CadXpert oferuje także szkolenia (webinary i stacjonarne). Na stronie firmy znajdziemy również strefę wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne artykuły od producentów sprzętu do druku 3D, jak i opracowane przez wykwalifikowanych specjalistów CadXpert. Firma CadXpert jest także organizatorem i pomysłodawcą konferencji Forum Druku 3D.

FDM – wydruk 3D w bardzo dobrej cenie

Najpopularniejszą technologią druku 3D jest FDM – za jej powodzeniem stoi atrakcyjny stosunek jakości do kosztów, jak również możliwość wykorzystywania materiałów w obszernej palecie barw. W trakcie druku metodą FDM na prototyp nakładane są kolejne warstwy tworzywa termoplastycznego – istnieje możliwość określenia grubości warstwy. Wydruk 3D FDM jest realizowany przede wszystkim za pomocą drukarek 3D MakerBot oraz urządzeń przemysłowych Stratasys. Z tej metody druku korzystają firmy potrzebujące prototypów bądź modeli koncepcyjnych.

SLA – precyzyjny wydruk 3D detali

Wydruk 3D w technologii SLA to pierwszy, pionierski sposób wytwarzania prototypów. Ta technika – nazywana też stereolitografią – polega na fotoutwardzaniu nowych warstw ciekłej żywicy wiązką laserową. Do kogo adresowana jest oferta drukowanie 3D metodą SLA? Do firm lub osób, które potrzebują modeli precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności geometrii. To technologia, która gwarantuje niespotykaną rozdzielczość druku i wydruk detali, wygładzonej powierzchni, bardzo cienkich elementów oraz wyrazistych krawędzi.

Technologia SLS – drukowanie 3D sproszkowanym poliamidem

Technologia wydruku 3D metodą SLS działa na podobnej zasadzie jak opisana powyżej technika SLA. Także tutaj dodawane są kolejne powłoki tworzywa – w tym wypadku są to warstwy sproszkowanego poliamidu. Jakie są najważniejsze atuty tej technologii wydruku 3D? Technologia SLS ma pokaźne możliwości produkcyjne. Technologia scalania proszku poliamidowego przy pomocy lasera zapewnia dokładność kształtu oraz trwałość mechaniczną i chemiczną.

Siedziba:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]