Obiad wigilijny w firmie – usługa cateringu świątecznego coraz popularniejsza

Na lastrada.pl dowiesz się, kto oferuje catering świąteczny Katowice.

Ostatnie tygodnie roku to okres, który spędza się przede wszystkim z najbliższymi, jednak obiady świąteczne odbywają się też w firmach. Nieraz pracownicy firmy organizują je sami, przynosząc osobiście przygotowane smakołyki, jednakże w sporych przedsiębiorstwach ten schemat działania raczej sprawdza. Żeby zatem ułatwić sobie zadanie organizacji firmowych obiadów wigilijnych, zarówno dużych, jak i tych w wąskim gronie, polecamy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Catering świąteczny – standardowe potrawy i pyszne specjały

Oczywiście, na wigilijnym stole muszą stać typowe świąteczne przysmaki. To zwłaszcza ryby, np. chrupiący filet z karpia czy też łososia, a także zupy – obowiązkowo barszcz czerwony i żurek, a dodatkowo również zupa grzybowa. Nie może zabraknąć też pierogów z grzybami i kapustą, które zazwyczaj serwowane są wraz z wspomnianym już barszczem czerwonym. Firmowa impreza świąteczna nie byłaby kompletna bez zakąsek na zimno, m.in. bez sałatki jarzynowej albo karpia po żydowsku. Trzeba również zadbać o smakowity specjał na koniec obiadu. Na stół wigilijny rekomendujemy kutię z rodzynkami, makowiec albo puszysty sernik.

Catering świąteczny w firmie – omów menu z zatrudnionymi

Za planowanie Wigilii w firmie powinno się zabrać się z pewnym wyprzedzeniem. Należy wyznaczyć termin spotkania i dopasować go do harmonogramu urlopów pracowników. Umożliwia to ścisłe obliczenie potencjalnej liczby gości imprezy, a w rezultacie pomoże zamówić odpowiednią ilość porcji. Dobrze jest skonsultować z załogą menu i razem wybrać te propozycje z portfolio firmy cateringowej, które wszyscy lubią. Istotne jest również to, aby mieć wiedzę czy któryś z zatrudnionych ma uczulenie, przykładowo na orzechy, które znajdują się w cieście, albo są w ekipie firmy weganie. Dla tych osób należy zamówić dania pasujące do ich preferencji dietetycznych. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem meny świątecznego zbierają zlecenia przez większość grudnia, jednak nie powinno się robić tego w ostatniej chwili.

Siedziba:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]