Opieka nad grobem

Dalsze informacje o opiece nad grobami Kraków.

Oblicze miejsc spoczynku zmarłych krewnych jest świadectwem naszej pamięci. Nie zawsze jednak mamy chwilę, by się nimi zająć – także, kiedy nagrobki zlokalizowane są w tej samej miejscowości, gdzie żyjemy. Prawdziwe problemy zaczynają się zaś, jeśli naszych krewnych pochowaliśmy w miejscowości – w podobnych przypadkach na opiekę nad grobami na pewno nie zarezerwujemy sobie czasu. Nie oznacza to na szczęście, że pomniki są skazane na to, by pozostać brudne – doskonałym rozwiązaniem okaże się wtedy płatna opieka nad grobami. Na czym polega opisywana usługa?

Opieka nad grobami coraz popularniejsza

Na taką usługę stawiają nie tylko ludzie, którym brak czasu – wśród klientów specjalizujących się w tym przedsiębiorstw nietrudno spotkać także osoby schorowane, które na sprzątanie grobów swoich krewnych po prostu nie mogą sobie pozwolić. Przedsiębiorstwa, których obowiązki to opieka na grobami nierzadko proponują również pochodne usługi, czyli zakładanie ławeczek oraz doradztwo przy załatwieniu wszystkich formalności lub poprawienia liter.

Opieka nad grobami – ile wydamy?

Ceny, które należy opłacić specjalistom czuwającym nad pomnikami naszych krewnych są bardzo różne. Zależne są w szczególności od zakresu pomocy – jeśli decydujemy się na jedynie jednorazowe czyszczenie, zapłacimy od trzydziestu od czterdziestu złotych. Gdy jednak zależy nam, by firma czyściła nagrobek regularnie, musimy liczyć się z kosztem nawet 400 złotych rocznie. Należy też dodać, że stawki uzależnione są także od wielkości nagrobków, a najbardziej kosztowne okazuje się utrzymanie wieloosobowych grobowców.

Siedziba:
Profesjonalna Opieka Nad Grobem
Firma Handlowo-Usługowa „KINGA” Kinga Radecka
ul. Wiśniowieckiego 49B
33-300 Nowy Sącz

Mob.: +48 602 726 052
E-mail: [email protected]